Zavřít reklamu

V roce 2018 nám původní Subnautica ukázala, jak děsivé to je prozkoumávat mimozemské oceány. Svět, ve kterém každý nově objevený tvor představoval možnou smrtelnou hrozbu pro hlavní hrdinku, se nyní vrací v pokračování původní hry s podtitulem Below Zero. Ten vychází po dlouhém období ve fázi předběžného přístupu. Na rozdíl od prvního dílu, ve kterém jsme se potápěli do příjemně vážných vod tropického pasu, totiž tentokrát zakusíme jehlice ledového oceánu a teploty pod bodem mrazu.

Hlavní hrdinku původní Subnauticy dva roky po jejím záhadně zmizení na planetě s chytlavým názvem 4546B stále hledá její sestra. Ta se konečně odhodlala vydat na podivný svět na vlastní pěst a rozkrýt tak celou záhadu. Stejně jako v původní hře budete i v Below Zero prozkoumávat tajemné hlubiny mimozemského oceánu, k tomu vám ale nová hra nabídne i možnost projít se hezky po povrchu záhadné planety. Pokud tedy za povrch považujete zmrzlé části oceánu. I tak jde ale o příjemné osvěžení oproti minulému dílu, ve kterém jste mohli chodit leda tak v prostorách své plovoucí základny.

Základna se tak tentokrát přesouvá nad hladinu, a protože prozkoumávat můžete i její okolí, přibývá do hry nový dopravní prostředek v podobě vznášedla Snowfox. To samozřejmě doplní již prověřená výzkumná ponorka, ale s ní se na rozdíl od nového přírůstku neprojedete na zasněžených tundrách a nepomůže vám vyšplhat na zledovatělé vrcholky hor. Subnautica: Below Zero tak na první pohled může vypadat takřka stejně jako původní hra z roku 2018, stále ale skrývá množství vítaných překvapení.

 Hru Subnautica: Below Zero můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

    V původní Subnautice se dalo chodit nejenom po své základně, ale i po havarované lodi, mimozemské základně a několika ostrovech. Je vidět, jak je autor článku opravdu zasvěcený a v obraze.

celý text

Čtěte více