Zavřít reklamu

Vývojářské studio Astropad zažívá v poslední době těžké časy. Jeho populární nástroj Luna Display totiž svým způsobem okopíroval samotný Apple a nabídl jej jako nativní funkci v rámci nového macOS Catalina. Astropad se ale nevzdává a snaží se u svého produktu nabídnout další přidanou hodnotu. Nově tak Luna Display umožňuje ze starého Macu udelat druhý monitor ke stávajícímu počítači.

Nový macOS Catalina, respektive jeho funkce Sidecar, umožňuje využít iPad jako sekundární displej pro Mac, a to včetně podpory Apple Pencil a dotykových gest. V podstatě stejnou funkcionalitu nabízí už delší dobu Luna Display, avšak s tím rozdílem, že je potřeba si zakoupit speciální dongle do USB-C nebo Mini DisplayPortu. Ten pak zajišťuje spolehlivý přenos obrazu bez prodlev a záseků, a to i v případě datově náročnějšího přenosu.

Byť je Sidecar jako nativní funkce systému poměrně dostačující, má i svá úskalí. Pro leckoho zásadním omezením je fakt, že použít jako externí displej pro Mac lze pouze novější iPady s podporou Apple Pencil. Navíc Sidecar je pochopitelně součástí jen nejnovějšího macOS Catalina, na který ne každý uživatel může/chce upgradovat.

A právě zde má Luna Display navrch. K tomu navíc nově umožňuje vytvořit sekundární displej ze starého Macu. Podporované jsou všechny Macy, na které bylo možné nainstalovat OS X Mountain Lion, tedy i modely z roku 2007 (seznam naleznete například zde). Na primárním Macu pak musí být nainstalovaný OS X El Capitan nebo novější. Nutný je také již míněný USB-C (Mini DisplayPort) dongle, který vychází na 70 dolarů, přičemž do dnešní půlnoci je v rámci speciální akce dostupný s 25% slevou.

Luna Display dongle

Luna Display plně podporuje klávesnici, trackpad i myš na obou počítačích Mac. Společnost na svých stránkách zveřejnila postup krok za krom, jak nový Mac-to-Mac režim nastavit.

.