Zavřít reklamu
iWant

Jak používat iPad jako monitor pro Mac. Řešení jsou hned dvě

iWant

Navzdory vytrvalé snaze Applu přesvědčit uživatele, že si iPad v ničem nezadá z klasickým laptopem, potřebuje čas od času i ten nejoddanější příznivce iPadu k něčemu použít počítač – může jít o přidání skladeb do hudební knihovny iTunes, přenos souborů z SD karty nebo třeba provedení lokální zálohy knihovny fotografií.

Určitě se najdou také uživatelé, kteří by rádi pracovali s Macem, ale iMac je na ně příliš velký a nepřenosný, zatímco v pořizování MacBooku nevidí smysl, protože jim přes to všechno vlastně v mnoha směrech stačí iPad. Pro tyto případy je vcelku logickým řešením Mac mini. Není příliš těžké uhodnout, že se v takovýchto případech nabízí jako logické řešení displeje iPad. Nejen že odpadá nutnost pořizovat další externí monitor, ale zároveň lze díky tomu iPad Pro kdykoliv proměnit v Mac.

Charlie Sorrel z Cult of Mac otevřeně přiznává, že svůj iPad v podstatě používá jako hlavní počítač. Na svém osmiletém, 29-palcovém iMacu převážně sleduje filmy a seriály a nemá v plánu pořídit si nový. Pokud nebude jiná možnost, je ochotný si namísto velkého iMacu pořídit Mac mini – jako jednu z výhod takového kroku uvádí Sorrel výraznou úsporu místa na pracovním stole. Samotné propojení Macu mini s iPadem může mít fyzickou i bezdrátovou podobu.

Jednu z možností představuje propojení obou zařízení USB kabelem a souběžným použitím aplikace pro iPad, jako je třeba Duet Display. Bezdrátovou verzi pak představuje připojení konektoru Luna k Macu a spuštění příslušné aplikace na iPadu. Zařízení Luna Display vyjde v zámoří na necelých osmdesát dolarů. Vzhledově připomíná miniaturní flash disk, který připojíte do USB-C nebo MiniDisplay portu ve vašem Macu, který se pak bude chovat, jako kdyby k němu byl fyzicky připojen externí displej. Pak už jen stačí na iPadu spustit příslušnou aplikaci, nainstalovat ji na Macu a provést potřebná nastavení. Největší devízou této varianty je naprostá bezdrátovost, takže váš Mac může v klidu spočívat v poličce, zatímco vy ležíte s iPadem v posteli.

Jako druhou možnost jsme zde zmínili Duet Display – zde se již bez kabelů neobejdete. Jednou z největších výhod tohoto řešení je, zejména ve srovnání s Lunou, nízká pořizovací cena, která se pohybuje okolo deseti až dvaceti dolarů. Příslušnou aplikaci nainstalujete jak na váš Mac, tak i na iPad, a následně obě zařízení propojíte USB-C kabelem. Abyste mohli v tomto případě začít používat iPad jako monitor pro svůj Mac, musíte nejprve aplikaci Duet spustit a přihlásit se do ní. To s sebou nese nutnost aktivace automatického přihlášení, což znamená jisté bezpečnostní riziko. Oproti Luně má ale Duet Display výhodu v podobě možnosti přidat na iPad virtuální Touch Bar.

Pro účely základního použití je nový iPad Pro výborným přídavným displejem k Macu. macOS na něm vzhledem k jeho rozměrům vypadá přirozeně a práce na něm nebude nijak nepohodlná. Ve výsledku pak záleží jen na uživateli, zda s ohledem na své potřeby a styl života zvolí drátovou, či bezdrátovou variantu.