Zavřít reklamu

Možná jste se i vy někdy v průběhu používání vašeho Macu setkali s nezvyklým chybovým hlášením, jehož prostřednictvím vám váš počítač sděloval, že vaše IP adresa je používaná jiným zařízením. Tato chybová hláška nepatří zrovna mezi nejčastější, může se ale za jistých okolností stát, že se zobrazí i vám. Co v takových případech dělat?

Pokud se systém domnívá, že je vaše IP adresa používána jiným zařízením, může to vašemu Macu bránit v přístupu k některým částem místní sítě, stejně jako v připojení k internetu. Konflikt IP adres je neobvyklá a mnohdy nečekaná komplikace, v drtivé většině případů ji ale lze vyřešit relativně snadno a rychle s pomocí několika snadných kroků, které s přehledem zvládne i méně zkušený uživatel. Společně se na ně podíváme.

IP adresu používá jiné zařízení – řešení problému

Může se stát, že zrovna ve vašem případě bude řešení konfliktů IP adres na Macu otázkou jednoduchých, rychlých kroků. Jedním z nich je ukončení aplikace, která právě využívá dané internetové připojení. V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na Apple menu -> Vynutit ukončení. V seznamu vyberte aplikaci, kterou chcete vypnout, klikněte na Vynutit ukončení a potvrďte. Další možností je uvést Mac na několik minut – klidně i na deset – do režimu spánku a poté jej opět probudit. To uděláte tak, že v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu kliknete na Apple menu -> Uspat. Můžete také zkusit restartovat váš Mac kliknutím na Apple menu -> Restartovat. Pokud máte přístup k předvolbám systému na vašem Macu, klikněte v levém horním rohu obrazovky počítače na Předvolby systému -> Síť. V panelu na levé straně okna vyberte síť a poté vpravo dole klikněte na Pokročilé. V horní části okna vyberte kartu TCP/IP a poté klikněte na Obnovit zapůjčení DHCP.

Pokud se vám výše uvedenými kroky nepodařilo konflikt IP adres vyřešit, můžete zkusit váš Mac odpojit od Wi-Fi sítě, případně na 10 minut vypojit i váš router.

.