Zavřít reklamu

Apple představil přepracovaný MacBook Air s čipem M2 – přichází zařízení, na které jsme dlouho čekali! Jak se už dříve očekávalo, Apple si pro tento model, nejoblíbenější Mac vůbec, připravil řadu parádních změn a obohatil jej zcela novým designem. Cupertinský gigant v tomto ohledu těží z hlavních benefitů modelů Air a posouvá jej tak o několik úrovní vpřed.

Po letech čekání jsme se konečně dočkali nového unibody designu pro oblíbený MacBook Pro. Ikonické zúžení je tedy nadobro pryč. I přesto si ale laptop zachovává svou nádhernou štíhlost (jen 11,3 milimetrů), a navíc je obohacen o vyšší odolnost. Po vzoru 14″ a 16″ MacBooku Pro (2021) Apple i nyní vsadil na výřez v displeji, který má své opodstatnění a jablíčkáři si jej velice rychle oblíbí. Díky kombinaci výřezu a menších rámečků kolem displeje se tak MacBook Air dočkal 13,6″ Liquid Retina obrazovky. Ta přináší svítivost 500 nitů a podporu až miliardy barev. Ve výřezu pak ještě najdeme konečně lepší webkameru. Apple je již léta kritizován za používání 720p kamery, která je dnes už silně nedostačující a její kvalita je tak spíše smutná. Nyní si však Air polepšil na rozlišení 1080p. Co se pak týče výdrže baterie, ta dosahuje až 18 hodin při přehrávání videa.

 

Velkou pozornost na sebe upoutal návrat legendárního konektoru MagSafe 3 pro nabíjení. Ten se totiž přichytává magneticky a je tedy bezpečnější a podstatně jednodušší pro použití. Díky tomu se navíc MacBook Air M2 dočkal další zásadní novinky – podpory rychlého nabíjení.

MacBook Air si také výrazně polepší i v oblasti výkonu, kde těží z nově představeného čipu M2. Ten je ve srovnání s předchozí generací ještě o něco výkonnější a úspornější, díky čemuž hravě překonává konkurenční procesory v jiných laptopech. S příchodem čipu M2 se také zvyšuje maximální velikost jednotné paměti z dosavadních 16 GB na až 24 GB. Pojďme si ale také posvítit i na ostatní parametry, které jsou u čipů poměrně zásadní. M2, který si zakládá na 5nm výrobním procesu, konkrétně nabídne 8jádrový CPU a 10jádrový GPU. Ve srovnání s M1 nabídne čip M2 o 18 % rychlejší procesor, o 35 % rychlejší grafický procesor a o 40 % rychlejší Neural Engine. Rozhodně se tak máme na co těšit!

Co se pak týče ceny, je nutné počítat s tím, že se lehce navýší. Zatímco MacBook Air z roku 2020, který je poháněn čipem M1, začínal na 999 dolarech, nový MacBook Air M2 odstartuje na 1199 dolarech.

.