Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali o problémech s reproduktory u nových 16-palcových MacBooků Pro. Apple přislíbil tuto chybu napravit v některé z aktualizací operačního systému macOS Catalina. Podle nejnovějších zpráv to vypadá, že se potíže se zvukem opravdu podařilo v nejnovější aktualizaci macOS Catalina 10.15.2 vyřešit.

Svědčí o tom zprávy uživatelů na sociálních sítí nebo třeba na diskusním serveru Reddit. Podle nich se po instalaci nejnovější verze operačního systému přestaly z reproduktorů ozývat rušivé zvuky praskání a klikání. K těm dříve docházelo zejména při používání aplikací, pracujících s mediálním obsahem – šlo například o VLC přehrávač, Netflix, Premiere Pro, Amazon Prime Video, ale také prohlížeče Safari či Chrome. Uživatelé napříč internetovými diskusními fóry a sociálními sítěmi s úlevou hlásí, že zmíněný problém po přechodu na nejnovější verzi macOS opravdu zmizel.

Ozývají se ale i tací, podle kterých se aktualizaci rušivé zvuky ozývají stále, jen v menší intenzitě. Podle jiných uživatelů jsou zase zvuky při používání některých aplikací stále slyšet, zatímco u jiných zmizely. „Právě jsem nainstaloval 10.15.2 a mohu potvrdit, že přestože bylo praskání významně redukováno, stále je slyšet,“ píše jeden z uživatelů, a dodává, že se hlasitost zvuků snížila zhruba o polovinu.

Majitelé nejnovějších laptopů u od Applu si na tento problém začali stěžovat již v době vydání počítače, tedy letos v říjnu. Apple výskyt problému potvrdil, uvedl, že se jedná o softwarovou chybu, a zaměstnancům autorizovaných servisů nařizoval nedomlouvat žádné servisní schůzky ani neprovádět výměny zasažených počítačů. Ve své zprávě, určené autorizovaným servisům, Apple uvedl, že oprava problému může zabrat více času a vyžádat si více aktualizací softwaru.

MacBook Pro 16

Zdroj: MacRumors

.