Zavřít reklamu
iWant

Jak v Safari v macOS vypnout zvuk z jednotlivých karet

iWant

V dnešním návodu se podíváme na to, jak identifikovat a okamžitě vypnout kartu, ze které pochází na vašem Macu nebo MacBooku zvuk. Určitě to každý z nás zná, když si procházíme internetem a najednou na nás vyskočí otravná reklama se zvukem. Taktéž se to může jednoduše stát při prohlížení Facebooku, kdy se nějaké video samo od sebe spustí společně se zvukem. Obě tyto situace jsou nepříjemné, a proto si ukážeme, jak jim předejít a v případě, že se stanou, jak co nejrychleji zakročit.

Jak poznat, ze které karty pochází zvuk

V případě, že začne v Safari hrát zvuk z jedné z otevřených karet, poznáte to velice jednoduše. Vedle této karty se objeví malá ikona reproduktoru. Tak nejrychleji identifikujete kartu, která vás vyrušuje – můžete se tedy pohotově do této karty přepnout a zvuk zastavit, ale existuje jednodušší způsob…

Jak ztišit jednu specifickou kartu

  • Kliknete levým tlačítkem na ikonu reproduktoru
  • Ikona se přeškrtne
  • Zvuk z této karty přestane okamžitě hrát
  • Nyní máte možnost se do karty přepnout a podívat se, co vás ruší

Jak ztišit všechny karty najednou

Místo toho, abyste hledali, která karta zvuk vydává, raději vypněte zvuk v celém Safari a v klidu se podívejte, odkud zvuk pochází. Jak na to?

  • Klikneme na ikonu reproduktoru, která se nachází hned na pravé straně vedle pole, kde zadáváte URL adresu
  • Pokud na tuto ikonu kliknete, zvuk se automaticky ztiší v celém Safari
  • Pokud na ni kliknete podruhé, zvuk začne znova hrát

Nyní už víte, jak se jednoduše zbavit otravného zvuku například z reklamy, který vás vyrušil. Stačí kliknout na ikonu repráčku při určité kartě a nebo na tu samou ikonu vedle pole pro URL adresu – je to velmi jednoduché.