Zavřít reklamu

Někdy může být těžké udržet si přehled ve všech úkolech a povinnostech, které máte splnit. Pro tyto účely je dobré vzít si na pomoc některou z aplikací v App Store. Pokud pátráte po aplikaci, která vám na vašem Macu pomůže s tvorbou úkolů a seznamů, můžete vyzkoušet nástroj Flowlist, který vám představíme v dnešním díle našeho seriálu.

Vzhled

Hlavní okno aplikace Flowlist vypadá velice jednoduše, po první spuštění vám ukáže přehled základních funkcí a seznámí vás s principy ovládání aplikace. V aplikaci celou dobu pracujete s jednotlivými panely, kde můžete přesouvat položky, přepínat mezi nimi a přidávat nové. V aplikaci se pohybujete za pomoci klikání a klávesových zkratek – chvilku potrvá, než si na tento styl zvyknete, Flowlist ale nabízí srozumitelnou nápovědu.

Funkce

Flowlist je jednoduchý, dobře ovladatelný, přehledný a užitečný nástroj, který vám pomůže lépe se zorientovat v každodenních úkolech, povinnostech a projektech. Velkou devizou Flowlist je minimalistické uživatelské rozhraní, které vám umožní soustředit se jen na to nejdůležitější. V aplikaci Flowlist můžete tvořit, upravovat a spravovat seznamy úkolů, kreativně a efektivně pracovat s jednotlivými úkoly a třídit je podle priority nebo podle toho, jak jste s prací daleko. Aplikace navíc nabízí možnosti přizpůsobení, díky kterým si jednotlivé kategorie můžete pojmenovat a třídit dle sebe.

Samozřejmostí je podpora klávesových zkratek, možnosti úpravy textu a práce s textem například pro účely tvorby zápisků či školních prací, a možnost plánování úkolů. Položky a seznamy můžete slučovat do skupin, přidávat vnořené položky, označovat, a vše libovolně přesouvat napříč jednotlivými kategoriemi. Aplikace Flowlist nabízí podporu synchronizace přes iCloud a podporu tmavého režimu. Flowlist je možné používat v základní bezplatné verzi s jistými omezeními, za neomezenou Pro verzi zaplatíte jednorázově 249 korun. K základnímu fungování aplikace nemám nejmenší výhrady, placenou verzi bych ale radějíi nezvažovala – vypadá to, že tvůrci aplikaci již delší dobu neaktualizovali. V macOS Big Sur nicméně funguje bez problémů.

.