Zavřít reklamu

V České republice je jednoznačně největší internetový portál právě ten od Seznamu. Kromě zpravodajského serveru, vlastního vyhledávače nebo možnosti vytvoření e-mailové schránky nabízí i velice spolehlivý prohlížeč, který se může chlubit několika vychytávkami, které byste v některých konkurenčních hledali jen marně. Proto se na něj, a to konkrétně na jeho mobilní verzi, podíváme.

Dvoufázové ověření

I přes to, že se lidé snaží vytvářet silná hesla, existuje způsob, jak se k nim dostat. Proto je zabezpečení našich účtů velice důležité a to si uvědomuje i Seznam, který ve svém prohlížeči dvoufázové ověření nabízí. Abyste jej aktivovali, vpravo dole klepněte na Menu, přesuňte se do Nastavení a potom na Správa dvoufázového ověřování účtů. Dále klepněte na Přejít k aktivaci zabezpečení, hned poté se přihlaste ke svému účtu na Seznamu a ověření zapněte. Aplikace vás vyzve k tomu, abyste zadali telefonní číslo pro záchranu, pokud nebudete mít přístup k ověřovacímu telefonu. Standardně bude ověření probíhat právě prostřednictvím zařízení, na kterém jste dvoufázové ověření zapnuli.

Ukládání článků k přečtení na později

Téměř každý moderní prohlížeč obsahuje seznam četby, kdy si články, které vás zajímají, ale nemáte na ně čas, můžete uložit na později. Abyste toto učinili v prohlížeči od seznamu, tak se stačí na jakémkoli webu přesunout na Menu a kliknout na ikonu Na později. Abyste článek uložili, klepněte na Uložit tento článek na později, pro zobrazení všech uložených článků se opět stačí z menu přesunout k sekci Na později.

Mazání nevhodných stránek z historie

Internet je plný užitečných nástrojů pro práci, ale i těch na odreagování k zábavě. Pokud se vám občas stane, že na nějaký ten nevhodný web narazíte, asi se tím nikomu chlubit nebudete. V Seznamu na to mysleli a proto si můžete nechat automaticky mazat historii z nevhodných webových stránek. Přesuňte se do Menu, rozklikněte Nastavení a aktivujte přepínač Neukládat lechtivé stránky. I kdyby vás poté někdo kontroloval, nepřijde na to, že jste nevhodné stránky procházeli.

Integrovaný překladač

Seznam.cz nabízí nástroj, díky kterému si alespoň nějakým způsobem přečtou webovou stránku i neznalí některých jazyků. Abyste překladač nastavili podle vašich preferencí, otevřete Menu, zde se opět přesuňte do Nastavení a vyberte Překládat celé stránky. Zapněte nebo vypněte přepínače pro angličtinu, němčinu, ruštinu, francouzštinu a španělštinu. To však není co se týče překladače vše. Ponechte zapnutý přepínač Překládat slova klepnutím, a pokud nějakému nebudete rozumět, klepnutím se přeloží. To je nesmírně užitečná funkce zejména tehdy, když pracujete s delšími anglickými texty a nechcete mít ve druhém okně otevřený slovník či překladač.

Synchronizace stránek a hesel mezi zařízeními

Prohlížeči od Seznamu samozřejmě nechybí perfektní funkce, kdy se mezi zařízeními přihlášenými ke stejnému účtu synchronizují webové stránky a hesla. Při stažení se aplikace automaticky zeptá, jestli chcete synchronizaci zapnout, pokud jste tomu tak na začátku neučinili, samozřejmě vše můžete změnit v nastavení. Opět rozklikněte Menu, z něj vyberte Nastavení a klepněte na váš profil. Aktivujte přepínače Synchronizovat oblíbené stránky a Synchronizovat zapamatovaná hesla. Aplikace po vás bude vyžadovat heslo od vašeho Seznam účtu, po jeho zadání se synchronizace aktivuje.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více