Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jedince, kteří mají to štěstí a pracují z domu, popřípadě pokud při práci kdekoliv jinde používáte především Mac či iPhone, tak vám asi nemusím žádným způsobem připomínat, jak jednoduše se můžete čímkoliv nechat rozptýlit. Nástrahy mohou číhat doopravdy všude – stačí, aby vám přišla nějaká zpráva či e-mail, popřípadě abyste omylem otevřeli nějakou jinou stránku. Chcete-li s neustálým rozptylováním se skoncovat, tak máte dvě možnosti. Buď budete mít pevnou vůli a kousnete se, anebo vám pomůže nějaká speciální aplikace.

Aplikací, které se mají pozitivně podepsat na vaší produktivitě, je k dispozici hned několik – stačí si jen vybrat. Sáhnout můžete po komplexních aplikacích, ale také po těch jednoduchých. Apple mimo jiné nabízí nativní funkci Čas u obrazovky, která každopádně mnohým uživatelům nevyhovuje. Hledáte-li jednoduchou aplikaci, která vás dokáže odříznout od určitých webových stránek, tak můžete sáhnout po SelfControl. Nutno podotknout, že tato aplikace je opravdu drastická, o to ale každopádně lépe. Přístup k zakázaným webovým stránkám se vám neobnoví ani po restartu počítače, ani po odinstalování aplikace. Neexistuje tedy prakticky žádný jednoduchý postup, pomocí kterého byste opětovně mohli získat k určitým stránkám přístup.

Jestliže si aplikaci SelfControl, která je samozřejmě k dispozici zcela zdarma, stáhnete, tak bude prvně nutné, abyste ji přesunuli do složky Aplikace. Po spuštění už se vám zobrazí jednoduché rozhraní s posuvníkem, pomocí kterého si nastavíte dobu, po kterou chcete přístup k webovým stránkám odepřít. Ještě předtím si ale musíte nastavit, o jaké webové stránky se má jednat – odříznout kompletně přístup k internetu totiž není úplně vhodné. Stačí tedy klepnout na Edit Blocklist, čímž se otevře další okno, a poté do jednotlivých řádků vepsat příslušené webové adresy. Po vyplnění už jen stačí klepnout na Start. Osobně aplikaci SelfControl testuji pár dnů a musím říct, že mi rozhodně vyhovuje. Jednak je velmi jednoduchá, a jednak vám žádným způsobem nedá možnost pro zrušení omezení.

Aplikaci SelfControl můžete zdarma stáhnout pomocí tohoto odkazu

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více