Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes vám představíme aplikaci Find Any File pro pokročilé vyhledávání souborů na vašem Macu.

Jste zvyklí na svém Macu používat k vyhledávání souborů a složek Spotlight, ale občas si říkáte, že byste ocenili o něco detailnější vyhledávání? Aplikace Find Any File umožní v macOS vyhledávat nejrůznější položky a vyhledávání skvěle specifikovat. Vyhledávat můžete podle kritérií, jako je třeba název, datum nebo velikost. Aplikace vám najde i soubory skryté v různých balíčcích a archivech.

Find Any File využívá k vyhledávání souborový systém, díky čemuž je celý proces podstatně rychlejší, zejména u starších disků v HFS+ formátu. Na rozdíl od Spotlightu nicméně neumí vyhledávat obsah (například coby součást PDF či Word dokumentů). Způsob zobrazení výsledků vyhledávání si můžete sami nastavit. Při vyhledávání obrázků nabízí aplikace možnost zobrazení náhledu v prohlížeči.

Vyhledávání ve Find Any File můžete kdykoliv v průběhu procesu pozastavit a prohlédnout si výsledky. Náhledy souborů zobrazíte jednoduše stiskem mezerníku, aplikace nabízí přímé otevření daného souboru v další související aplikaci.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více