Zavřít reklamu
iWant

Hey Siri, odemkni mi auto: Majitelé Volkswagenů mohou nově ovládat své vozy hlasem přes iPhone

iWant

Automobilka Volkswagen prohlubuje své vazby se společností Apple. Jejich aplikace VW Car-Net v posledních dnech dostala aktualizaci, která přináší celou řadu novinek, včetně rozšířených možností v oblasti hlasového ovládání a asistentky Siri.

Uživatelé disponující adekvátním vozem mohou nově skrze aplikaci v kombinaci s asistentkou Siri například odemykat a zamykat svůj vůz. Siri jim je nově schopna poskytnout také celou řadu informací, mezi které patří například stav nádrže vozu, předpokládaná hodnota dojezdu, zapnutí či vypnutí alarmu nebo úroveň nabití baterie v případě, že jde o hybrid/elektromobil.

Mezi další užitečné funkce, které jsou nově možné, je například naplánování nabíjení elektromobilu či dálkové vytápění/zahřátí vozu před jízdou. V tomto ohledu mohou uživatelé nastavit konkrétní teplotu, na kterou chtějí automobil vytopit. V kombinaci s GPS uživatelům aplikace poskytuje také funkci nalezení vozu. Dále se zde nachází standardní možnosti navigace a plánování tras.

Pokud se vám aplikace VW Car-Net zamlouvá, její pořízení skýtá několik podmínek. V první řadě musíte disponovat vozem s adekvátním infotainmentem (všechny nové modely od MY 2018), který spolupráci s aplikací podporuje. V druhé řadě se pak za aplikaci platí, neboť funguje na bázi měsíčního předplatného.

Vzhledem k výše uvedeným funkcím se přímo nabízí využití Siri Shortcuts, díky kterým budou moci uživatelé automatizovat vybrané procesy, resp. jejich každodenní rutinu. Do zkratek mohou nově možnosti aplikace zakomponovat a k nastavenému budíku mohou například připrogramovat i vytopení vozu, či zahájení/ukončení nabíjecího cyklu. Toto všechno navíc ukazuje směr, kterým se automobilky v blízké budoucnosti mohou vydat. Hlubší provázání vozu se smartphonem je jistě něco, na co se můžeme v dohledné budoucnosti těšit. Oficiální informace o aplikaci a celém systému najdete zde.