Zavřít reklamu
iWant

Zkratky v novém iOS 12 jsou užitečné. Stáhněte si 10 těch nejlepších

iWant

Jednou z méně vyzdvihovaných novinek iOS 12 je aplikace Shortcuts (Zkratky) a spolu s ní příslušná integrace funkce přímo do systému. Zkratky přitom mohou být velice užitečné, protože vám umožní vytvářet vlastní pracovní postupy pro nejrůznější příležitosti. Základní použití Zkratek je jednoduché, avšak tvorba vlastních zkratek může být pro některé uživatele náročná. Internet se naštěstí plní již vytvořenými postupy, které stačí jen jednoduše stáhnout do iOS zařízení.

Zkratku nemusí tvořit jen jedna jediná akce – je možné sestavit celé řetězce postupů doslova pro každou příležitost. Zkratky, které vám v dnešním článku nabídneme, můžete použít tak, jak byly vytvořeny, modifikovat je, nebo je zkrátka použít jako inspiraci pro vytvoření vlastních postupů. Pokud chcete se stahováním začít okamžitě, otevřete si tento článek na svém iPhonu či iPadu s nainstalovanou aplikací Shortcuts (Zkratky). Zároveň je potřeba mít aktivovanou Siri.

Odeslat dobu příjezdu

Pokud máte ve zvyku psát své drahé polovičce, za jak dlouho dorazíte z práce, nebo o době příjezdu informujete přátele, s nimiž  máte sraz, přijde vám tato zkratka jistě vhod. Po její instalaci stačí zvolit, komu chcete dobu svého příjezdu odeslat, a vaše iOS zařízení provede vše potřebné za vás.

Vypnout Wi-Fi

Používáte pro deaktivaci Wi-Fi ikonku v Ovládacím centru? Pak vězte, že tímto způsobem Wi-Fi nevypnete kompletně. Za pomoci této zkratky ale můžete úplného vypnutí Wi-Fi snadno a rychle docílit. Připojujeme také verzi pro Bluetooth a mobilní data.

Změnit velikost obrázku do schránky

Tato užitečná zkratka umožňuje zkomprimovat jakýkoliv obrázek v JPEG formátu, díky čemuž bude jeho sdílení v platformách, jako je třeba Slack, mnohem snazší a rychlejší.

Siri – čtení zpráv

S pomocí této zkratky si snadno a rychle přečtete nejnovější zprávy z vaší oblíbené webové stránky. Po přidání zkratky nezapomeňte nastavit požadovaný web, ze kterého chcete zprávy číst.

Přidat skladbu do playlistu

Užitečná zkratka, s jejíž pomocí zvládnete okamžitě aktualizovat svůj playlist v Apple Music. Po zařazení zkratky do knihovny stačí příště při poslechu skladby zkratku aktivovat a skladba bude automaticky přidána k vašemu playlistu.

Rozsviťte si ve stylu Harryho Pottera

Siri vám pochopitelně dokáže rozsvítit baterku vašeho iPhonu, ale to není dost cool. Představte si reakce okolí, kdyby se váš iPhone rozsvítil jak kouzelnická hůlka po vyslovení „Lumos“ a zhasl na povel „Nox“. Řadíte se mezi potterheady a tato zkratka vám připadá nepostradatelná?

Převést Live Photo na Gif

Chtěli byste přes WhatsApp sdílet s rodinou nebo přáteli svá Live Photos a používání aplikací třetích stran pro jejich převod na animovaný GIF vám přijde komplikované a zdlouhavé? I pro to existuje zkratka.

Skenování a nahrání účtu

Pro skenování a nahrávání účtů nejrůznějšího typu existuje spousta aplikací. Některé jsou placené, jiné plné reklam. Vy díky Zkratkám už žádnou takovou aplikaci nepotřebujete. S pomocí této zkratky naskenujete příslušný účet a rovnou ho nahrajete do Dropboxu či iCloud Drive.