Zavřít reklamu

Při příležitosti zářijové keynote nám Apple představil zbrusu novou řadu iPhone 14 (Pro), po jejímž boku se o slovo přihlásila i trojice nových Apple Watch a dlouho očekávané AirPods Pro 2. generace. Nemalou pozornost na sebe upoutaly vůbec první Apple Watch Ultra, které svým příchodem překvapily řadu jablíčkářů. Konkrétně se jedná o chytré hodinky pro ty nejnáročnější uživatele, kteří se rádi vydávají vstříc sportu, adrenalinu a zážitkům.

Kromě prvotřídní odolnosti a voděodolnosti proto hodinky nabízí i některé exkluzivní funkce, daleko přesnější snímání polohy, armádní normu MIL-STD 810H. Zároveň nabízejí prakticky nejlepší displej, jaký jsme kdy na „Watchkách“ mohli vidět. Jas totiž dosahuje až 2000 nitů, nebo se naopak nabízí i speciální ciferník Wayfinder s nočním režimem pro akční večery a noci. Apple Watch Ultra jednoduše kombinují to nejlepší z nejlepších a jasně se tak staví do pozice nejkvalitnějších jablečných hodinek vůbec.

Velikost hodinek

Mezi jablíčkáři se také řeší jedna poměrně důležitá vlastnost. Jelikož jsou Apple Watch Ultra doslova nabité nejrůznějšími funkcemi a možnostmi a cílí na ty nejnáročnější uživatele, přichází v poněkud větším provedení. Velikost jejich pouzdra totiž činí 49 m, zatímco v případě Apple Watch Series 8 máte na výběr mezi 41 mm a 45 mm, u Apple Watch SE se pak jedná o 40 mm, respektive 44 mm. Model Ultra je tedy ve srovnání s levnějšími modely docela obr a víceméně dává smysl, proč Apple tyto hodinky přinesl v těchto rozměrech. Na druhou stranu na diskuzních fórech se objevují i poněkud odlišné názory.

Mezi jablíčkáři byste totiž našli hned několik uživatelů, kteří nad Apple Watch Ultra reálně uvažují a rádi by je pořídili, ale brání ji v tom jeden neduh – přespříliš velká velikost. Je pochopitelné, že pro někoho může být 49mm pouzdro už zkrátka přes čáru. Pokud má navíc jablíčkář menší ruku, tak by mu větší hodinky Ultra mohly přinést spíše obtíže. Nabízí se proto poměrně zajímavá otázka. Měl by Apple představit Apple Watch Ultra i v menší velikosti? V tomto ohledu lze samozřejmě jen polemizovat. Podle názorů samotných jablíčkářů by ale nemuselo být na škodu, kdyby Apple po boku Apple Watch Ultra 49mm přišel i s 45mm variantou, která by mohla být ideálním řešením pro ty, pro něž jsou současné hodinky přespříliš velké.

Apple Watch Ultra

Úskalí menších hodinek

Ačkoliv příchod menších Apple Watch Ultra se někomu může zdát jako perfektní nápad, tak je nutné se na celou záležitost podívat z obou stran. Něco takového s sebou totiž může přinést jednu poměrně zásadní nevýhodu, která by shazovala celý význam hodinek jako takových. Apple Watch Ultra se totiž nevyznačují pouze svými funkcemi a možnostmi, ale také podstatně vyšší výdrží baterie dosahující až 36 hodin při běžném používání (normální Apple Watch nabízejí až 18 hodin). Kdybychom totiž zmenšili tělo, tak je logické, že by se do něj už nevešel tak velký akumulátor. Právě to by mohlo mít přímý dopad na výdrž jako takovou.

Je tedy možné, že se Apple do zmenšení Apple Watch Ultra nikdy nepustí právě z tohoto důvodu. Ostatně něco takového jsme mohli vidět při pokusech o iPhone mini – tedy vlajkovou loď v kompaktním těle. iPhony 12 mini a iPhony 13 mini totiž trpěly na baterii. Kvůli menšímu akumulátoru jablečný telefon nedokázal nabídnout takové výsledky, jaké by si většina představovala, což se stalo jednou z jeho největších nevýhod. Právě proto jsou na místě obavy o to, aby stejný konec nedoprovázel i nejlepší jablečné hodinky vůbec.

.