Zavřít reklamu

Nové hodinky Apple Watch Ultra na sebe upoutaly pozornost téměř všech sportovních nadšenců. Jedná se o zbrusu nový model pro ty nejnáročnější uživatele, kteří při svých cestách vstříc adrenalinu potřebují prvotřídní vybavení. Tyto jablečné hodinky jsou proto přímo uzpůsobeny do těch nejnáročnějších podmínek. Mezi jejich hlavní přednosti se proto řadí zvýšená odolnost, podstatně delší výdrž baterie, přesnější GPS a řada dalších.

Kvůli svému určení jsou hodinky zároveň vybaveny dvěma vcelku povedenými exkluzivními aplikacemi. Konkrétně je řeč o appkách Siréna a Hloubka, které jdou ruku v ruce se zaměřením hodinek a jejich uživatelům propůjčují poměrně slušné možnosti. V tomto článku si přesně na tyto nástroje posvítíme a zaměříme se na to, co vlastně všechno umí a jak fungují.

Siréna

Aplikace Siréna, jak je už ze samotného názvu patrné, utilizuje vestavěnou 86dB sirénu v Apple Watch Ultra. Ta slouží do těch nejhorších situací, kdy si jablíčkář potřebuje zavolat pomoc, případně dát vědět komukoliv, kdo se v jeho okolí nachází. Přesně z tohoto důvodu je siréna natolik hlasitá, že ji lze slyšet až na vzdálenost 180 metrů. Ačkoliv jde siréna jako taková spustit i prostřednictvím přizpůsobitelného tlačítka akce, tak ji samozřejmě nechybí ani vlastní stejnojmenná aplikace. Podle dostupných snímků obrazovky si zakládá na nesmírně jednoduchém uživatelském prostředí. Vzhledem k jejímu určení to opět dává smysl – siréna, potažmo aplikace, slouží pro rychlé přivolání pomoci. Z tohoto důvodu je na místě, aby byla co možná nejjednodušší a šlo ji použít prakticky okamžitě.

Aplikace je vybavena jediným tlačítkem pro zapnutí/vypnutí sirény. Mimo toho také zobrazuje stav baterie hodinek Apple Watch Ultra a ještě navíc nabízí důležitou zkratku pro přivolání pomoci, respektive záchranných složek v dané oblasti. Právě takovéto rozložení ovládacích prvků je přímo nutností. Díky tomu je případné použití appky co možná nejjednodušší.

Hloubka

Druhou exkluzivní aplikací pro Apple Watch Ultra je Hloubka. Tento nástroj potěší především milovníky potápění, s čímž si nové hodinky Ultra poradí doslova levou zadní. I v tomto případě už samotný název dost prozrazuje, k čemu software vlastně slouží a s čím vším si poradí. Aplikace si poradí s monitorováním potápění, kdy dokáže okamžitě informovat o hloubce (až do hloubky 40 metrů), času, době strávené pod vodou, maximální dosažené hloubce či teplotě vody. Prakticky tak můžete mít takto zásadní informace vždy k dispozici. Z hlediska aktivace monitorování to funguje stejně. Buďto je možné jej zapnout ručně prostřednictvím samotné aplikace, nebo jej nechat spustit automaticky ponořením do vody.

Aplikace Hloubka je tak skvělým parťákem nejen pro samotné potápění, ale i pro šnorchlování a jakékoliv nenáročné podvodní aktivity. Otázkou ale je, jak vlastně appku pod vodou ovládat. Ani na to se naštěstí nezapomnělo. Jablíčkářům stačí, aby si tlačítko akce naprogramovali pro spuštění aplikace Hloubka, případně na nastavení kurzu kompasu při ponosu s pomocí aplikace Oceanic+, která v tomto ohledu výrazně dominuje.

.