Zavřít reklamu

Dost možná jste nyní zaregistrovali takzvaný videoherní obchod století, kdy konkrétně gigant Microsoft odkoupil herní vydavatelství Activison Blizzard za rekordních 68,7 miliard dolarů. Díky tomuto obchodu Microsoft pod svá křídla získá geniální herní tituly jako Call of Duty, World of Warcraft, Overwatch, Diablo, Starcraft a mnoho dalších. Zároveň se tak rýsuje poměrně zásadní problém pro firmu Sony.

Jak jistě víte, pod Microsoft spadá herní konzole Xbox – přímý konkurent Playstationu od Sony. Zároveň se touto akvizicí z vydavatele Windowsu stala třetí největší videoherní společnost světa, a to ihned po firmách Tencent a Sony. Mezi Playstation hráči se tak prakticky okamžitě začaly šířit jisté obavy. Budou některé tituly dostupné exkluzivně jen pro Xbox, případně jaké změny hráče vlastně čekají? Již nyní je jasné, že Microsoft s novými tituly poměrně silně posílí svůj Game Pass a službu cloudového hraní, kdy za měsíční předplatné uděluje přístup k několika skvělým hrám. Když se po jejich bok navíc přidají pecky jako je například Call of Duty, může se zdát, že má Xbox zkrátka vyhráno. Aby toho nebylo málo, tak navíc například takové Call Of Duty: Black Ops III je třetí nejprodávanější hrou pro konzoli Playstation 4, Call Of Duty: WWII pak pátou.

Activision Blizzard

Záchranný impuls pro Sony

Již na první pohled je jasné, že zmiňovaná akvizice představuje jistou hrozbu pro konkurenční firmu Sony. Ta momentálně bude muset přijít s něčím zajímavým, díky čemuž si dokáže udržet své fanoušky a ještě k tomu je přetáhnout od konkurence. Bohužel něco takového se samozřejmě lehce říká, ale podstatně horší je to v realitě. Již delší dobu ale internetem koluje zajímavá teorie, která by právě nyní pro Sony mohla být podanou rukou se záchranným impulsem.

Léta se totiž hovoří o další možné akvizici, kdy by konkrétně firmu Sony mohl odkoupit Apple. Ačkoliv k ničemu podobnému v minulosti ve finále nedošlo a žádné spekulace se tedy doteď nepotvrdily, nyní by možná byla ta nejlepší příležitost pro obě strany. Apple by tímto krokem pod sebe získal jednu z největších videoherních společností, která zároveň operuje ve světě filmu, mobilních technologií, televizí a podobně. Na druhou stranu firma Sony by tak spadala pod nejhodnotnější společnost světa, díky čemuž by teoreticky získala nejen prestiž, ale i potřebné prostředky pro další posun svých technologií.

Zdali ale k podobnému kroku dojde je samozřejmě nejasné. Jak už bylo zmíněno, v minulosti se podobné spekulace objevily hned několikrát, avšak nikdy k jejich naplnění nedošlo. Spíše se na to můžeme podívat z trošku jiného úhlu a zamyslet se nad tím, zdali by daný krok byl správný nebo ne. Uvítali byste tuto akvizici, nebo vám na tom nesejde?

.