Zavřít reklamu

Společnost Microsoft dnes po několika měsících testování vydala první stabilní verzi nového prohlížeče Edge, jenž je nyní postavený na platformě Google Chromium. Prohlížeč je dostupný zdarma ke stáhnutí pro Mac i Windows. Kupodivu je dostupný také pro Windows 7, jehož podporu Microsoft dnes oficiálně ukončil.

S vydáním nového prohlížeče Edge slibuje Microsoft větší kompatibilitu s webovými stránkami a vyšší výkon pro uživatele. Díky tomu, že prohlížeč běží na jádru Chromium, Microsoft také slibuje méně fragmentace pro programátory. Verze pro Mac byla přizpůsobena operačnímu systému a prohlížeč poskytuje obchod s doplňky Microsoft Addons Store. Kompatibilní je ovšem i s doplňky v jiných obchodech pro platformu Chromium, včetně Chrome Web Store.

Browser má defaultně aktivní prevenci proti trackingu, vestavěné vyhledávání pomocí Bingu a dalších, nabízí různé možnosti přizpůsobení a také režim Internet Explorer, díky čemuž můžete navštěvovat i webové stránky navržené pro starý prohlížeč společnosti Microsoft. Nová je také ikonka. Microsoft plánuje svůj nový browser pravidelně aktualizovat. Nejbližší velká aktualizace je přislíbena na únor/február.

Prohlížeč Microsoft Edge si můžete stáhnout bezplatně jak pro Mac zde, tak pro iOS na App Storu.

microsoft edge
Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.