Zavřít reklamu
iWant

Internetový prohlížeč od Microsoftu míří na macOS

iWant

Společnost Microsoft tento týden vydala oficiální prohlášení, ve kterém poodkrývá budoucnost svého internetového prohlížeče Edge, který spatřil světlo světa společně s Windows 10. Kromě většího množství technických informací a plánech do budoucna zazněla také informace o tom, že se zhruba v horizontu nadcházejícího roku, dostane Microsoft Edge také na platformu macOS.

Microsoft v nadcházejícím roce plánuje svůj internetový prohlížeč značně překopat a to mimo jiné znamená, že se objeví také na platformách, kde doposud chyběl. Předělaná verze Edge by měla začít využívat nový renderovací engine Chromium, na kterém je založený nepopulárnější vyhledávač Google Chrome.

Zatím není jasné, kdy se Edge na macOS dostane, testovací fáze na platformě Windows však začne z kraje příštího roku.

Pro Microsoft to bude velký návrat na platformu macOS, neboť poslední verze jejich prohlížeče na jablečné platformě spatřila světlo světa v červnu 2003, v podobě Internet Explorer for Mac. Od té doby Microsoft na vývoj internetového prohlížeče pro prostředí macOS zanevřel. Internet Explorer přitom sloužil v letech 1998 až 2003 jako defaultní prohlížeč pro Mac, jenže v roce 2003 Apple přišel se Safari, tedy s vlastním řešením.

Internetový prohlížeč Edge je kromě platformy Windows dostupný také na mobilních platformách iOS a Android. Jeho celková popularita však pravděpodobně není taková, jakou by si Microsoft přál. A s příchodem na macOS se to pravděpodobně nezmění.