Zavřít reklamu

Inovované grafické prostředí ve Wordu.

Více než měsíc poté, co vyšla první veřejná betaverze nových Office 2016 pro Mac, vydal Microsoft první velkou aktualizaci, který přináší jednak vzhledové a jednak funkční proměny. Nejvýrazněji vývojáři pracovali na Wordu.

Vizuální změny ve Wordu spatříme v barevném horním panelu a vylepšené podobě spodního řádku. To vše se změnilo také v Excelu a PowerPointu. Outlook a OneNote žádné grafické změny nepotkaly.

Nová verze Wordu přichází také s vylepšením rollováním, novým nastavením uživatele, podporou pro nejpopulárnější klávesové zkratky, vylepšenou podporu VoiceOveru a dalšími změny, jež se týkají především výkonu a opravy chyb.

První verze Wordu v Office 2016 pro Mac.

Outlook sice nedoznal grafických změn, ale přináší vylepšení v připojování Exchange účtů, opravy chyb a také novou funkci nazvanou Propose New Time, díky které mohou účastníci schůzek navrhovat jiné termíny a následně dohadovat podrobnosti.

V Excelu přibyl nový balík analytických nástrojů (Analysis Toolpack), funkce nazvaná Solver a vylepšená podpora VoiceOveru. Té se dočkal i PowerPoint, spolu s opravou známých chyb.

Microsoft nadále poskytuje Office 2016 pro Mac Preview zcela zdarma, pokud mají OS X Yosemite. Oficiálně má v plánu spustit finální verzi v druhé polovině letošního roku.

Zdroj: MacRumors
.