Zavřít reklamu

Pokud na svém Macu používáte kancelářský balíček s programy Microsoft Office, pravděpodobně se vám včera večer objevila nová aktualizace. Ta bude zajímat především ty, kteří si oblíbili nový Dark Mode v macOS 10.13 Mojave. Microsoft jej totiž v nových aktualizacích implementoval do všech svých programů z Office nabídky.

Dark Mode si tak nově můžete zapnout ve Wordu, Excelu, PowerPointu či Outlooku. Tmavé vykreslení uživatelského rozhraní dostanou jak majitelé Microsoft Office 365 tak ti, kteří si zakoupili MS Office 2019. Nový design však není jedinou novinkou verze 16.20.

PowerPoint dostal vylepšené možnosti vkládání fotografií z iPhonu a iPadu za pomoci funkce Continuity Camera, ve Wordu je nově funkce zachování vzhledu dokumentu, díky které bude vaše dílo vypadat stejně na všech počítačích, kde jej budete otevírat. Několika větších změn doznal také Outlook, zejména s ohledem na kalendář a práci s kontakty. Spolu s obsahovými aktualizacemi dostal PowerPoint a Excel také malé bezpečnostní záplaty. Kompletní výčet novinek si můžete přečíst zde.

Sekundární programy z balíku MS Office, jako je třeba OneNote, podporu Dark Mode zatím nemají. Stejně tak jsou na tom i starší (a stále velmi populární) verze Office 2016 a 2017. Zatím není jasné, do jaké míry bude Microsoft Dark Mode implementovat nad rámec výše zmíněné nejpopulárnější čtveřice nástrojů.

Microsoft Word Dark Mode
.