iWant

Mophie Juice Pack Air dodá iPhonu 7 Plus šťávu a dokáže ho bezdrátově nabíjet

iWant

Apple se pravidelně snaží novým iPhonům přidat do vínku větší kapacitu baterie v kombinaci s úspornějším softwarem. Lidé čím dál více prahnou po tom, aby jim telefon vydržel na jedno nabití delší dobu, alespoň jeden celý den. V případě, že se tak neděje, můžete situaci vyřešit obyčejnou powerbankou nebo různými nabíjecími kryty, přičemž mezi stálice na trhu a osvědčenou značku zcela jistě patří společnost Mophie.

Jejich nabíjecí pouzdro jsem poprvé testoval již na iPhonu 5. Nyní se mi do ruky dostalo nabíjecí pouzdro Mophie Juice Pak Air pro iPhone 7 Plus. Pouzdro se skládá ze dvou částí. Svůj pluskový iPhone jsem jednoduše zasunul do krytu, který má ve spodní části integrovaný Lightning konektor. Na horní část jsem přicvakl zbytek krytu a bylo hotovo.

Musím říct, že z iPhonu 7 Plus se stalo velmi masivní zařízení, které je nejen velmi těžké, ale zároveň budí dojem pořádné cihly. Vše je však o zvyku. Záleží také na velikosti vaší ruky. I nadále bez starostí zvládám používat iPhone jednou rukou a palcem se dostanu z jedné strany displeje až na druhou. V některých případech jsem dokonce větší hmotnost ocenil, například při fotografování a natáčení videa, kdy mám iPhone pevněji sevřený v rukách.

mophie-juice-pack3

Novinkou u tohoto krytu od Mophie je možnost bezdrátového nabíjení. Spodní část krytu disponuje technologií Charge Force a pomocí magnetu se tak připojí k bezdrátové podložce. Využít můžete jak originální Mophie nabíječku, která však není v základním balení, tak i jakékoliv příslušenství se standardem QI. Mophie kryt jsem tak dobíjel i pomocí podložek z IKEA či nabíjecích stanic, které jsou umístěné v kavárnách nebo na letišti.

Celkem mě mrzelo, že se originální dobíjecí podložka musí dokoupit samostatně (za 1 799 korun). V balení kromě krytu naleznete pouze microUSB kabel, který jednoduše připojíte ke krytu a do zásuvky. V praxi se přitom nejprve začne nabíjet iPhone a následně kryt. Na zadní straně krytu se nachází čtyři LED indikátory, které sledují kapacitu krytu. Stav pak jednoduše zjistím pomocí krátkého zmáčknutí tlačítka, které je hned vedle LED diod. V případě, že tlačítko podržím déle, začne se iPhone nabíjet. Při opakovaném zmáčknutí naopak nabíjení ukončím.

Až padesát procent šťávy

Zřejmě čekáte na to nejdůležitější – kolik šťávy kryt od Mophie dodá mému iPhonu 7 Plus? Mophie Juice Pack Air má kapacitu 2 420 mAh (pro iPhone 7 má 2 525 mAh), což mi v reálu poskytlo okolo 40 až 50 procent baterie. Vyzkoušel jsem to na zcela jednoduchém testu. iPhone jsem nechal vybít na 20 procent, zapnul jsem nabíjení z krytu a jakmile nesvítil jediný LED indikátor, stavový řádek baterie udával hodnotu 65 procent baterie.

mophie-juice-pack2

Musím uznat, že s ohledem na velikost a váhu krytu bych čekal, že integrovaná baterie bude silnější a poskytne mi více šťávy. V praxi jsem tak dokázal s iPhonem 7 Plus vydržet na jedno nabití okolo dvou dnů. Patřím přitom mezi náročné uživatele a telefon během dne hojně využívám například na poslech hudby z Apple Music, surfování na internetu, hry, fotografování a další práci.

Tak či tak jsem díky Mophie krytu dostal k dobru necelý jeden den. V odpoledních hodinách jsem však již musel vyhledat nejbližší nabíječku. V konečném důsledku tak záleží na vašem způsobu využívání iPhonu. Osobně si však dovedu představit, že se Mophie stane ideálním pomocníkem při delších cestách. Jakmile víte, že budete potřebovat telefon, Mophie vám může doslova zachránit krk.

Z pohledu designu si můžete vybrat hned z několika barevných provedení. Tělo krytu je zcela čisté. Na spodní straně se kromě nabíjecího vstupu nachází také dvě chytré zdířky, jež vyvádí zvuk reproduktorů dopředu, což má zajistit o něco lepší zážitek z hudby. Na obou koncích je tělo mírně vyvýšené, takže bez problémů můžete iPhone otočit displejem dolů. Tvar lehce připomíná kolíbku, ale jak jsem již avizoval, v ruce se drží celkem dobře. Něžnější pohlaví však z váhy iPhonu nadšené rozhodně nebudou. Stejně tak v kabelce nebo menší tašce telefon ucítíte.

Funkce iPhonu bez omezení

Překvapilo mě také to, že skrze kryt stále dobře cítím haptickou odezvu telefonu, jak při hraní her, tak i při ovládání systému. Jemné vibrace jsou cítit i při využití 3D Touch, což je jedině dobře. Zážitek je tak stejný, jako kdyby na iPhonu žádný kryt ani nebyl.

Na dobíjecím krytu od Mophie nicméně nenajdete sluchátkový jack ani Lightning port. Nabíjení probíhá buď přes přiložený microUSB kabel nebo pomocí bezdrátové podložky. U ní je samozřejmě nabíjení podstatně delší než pomocí kabelu. V Mophie krytu jsou také velmi dobře chráněné čočky fotoaparátu, které jsou doslova zapuštěné uvnitř. Nemusíte se rozhodně obávat, že byste někde něco poškrábali.

Nabíjecí pouzdro Mophie Juice Pack Air pro iPhone 7 Plus není rozhodně pro všechny uživatele. Znám mnoho lidí, kteří dají přednost powerbance před tímto monstrem. Naopak jsou uživatelé, kteří mají nabitý Mophie neustále někde v batohu a v případě potřeby jen jednoduše nasadí na iPhone. Záleží jen a pouze na tom, jak iPhone využíváte během dne.

Mophie Juice Pack Air pro iPhone 7 i iPhone 7 Plus stojí shodně 2 749 korun. Vzhledem k tomu, že součástí balení není podložka pro bezdrátové nabíjení, musíte ji přikoupit. Mophie nabízí dvě vlastní řešení: magnetický nabíjecí držák do ventilace nebo magnetický nabíjecí držák/stojánek na stůl, oba stojí 1 799 korun. S krytem od Mophie vám nicméně bude fungovat jakákoliv bezdrátová nabíječka podporující standard QI, tedy například i dostupnější podložky z IKEA.