Zavřít reklamu

Na začátku listopadu Apple ve svém App Storu naměřil, že nejnovější operační systém iOS 9 běží na dvou třetinách aktivních zařízení. Za poslední dva týdny tak adopce iOS 9 vzrostla o pět procentních bodů. Na iOS 8 zůstává čtvrtina iPhonů, iPadů a iPodů touch, na ještě starších systémech běží už jen 9 procent zařízení.

Nejnovější operační systém pro iPhony a iPady zaznamenal raketový nástup. Zanedlouho si ho nainstalovala více než polovina uživatelů s podporovanými iOS produkty a v dobrých výkonech pokračuje.

Podle Applu se jednalo o nejrychlejší adopci mobilního operačního systému vůbec. iOS 9 si tak vede mnohem lépe než loňský iOS 8, který zejména v úvodu sužovaly porodní bolesti. Na 64 procent, tedy zhruba stejně, jako má nyní iOS 9 (66 %), dosáhl iOS 8 až koncem prosince. Na 68 procent až po novém roce.

Aktuálně je veřejně dostupná verze iOS 9.1, která koncem října přinesla desítky nových emoji a vylepšila funkci Live Photos.

Zdroj: MacRumors

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Kdyby to šlo, vrátil bych se na iOS 8, devítka je strašná, na iPhonu 6 i iPad Air 2 je systém trhaný jako na androidu za 3 000. Uživatelký prožitek děsný, nechápu jak něco takového mohli v Applu pustit mez lidi. Verze od verze je pomalejší a pomalejší.

    Ale to predsa vobec nevadi, ze iOS 9 je pomaly… Ved mame desiatky novych emoji – to je najhlavnejsie. A mame aj Live Photos – to je tiez pecka…

celý text

Čtěte více.