iWant

V předvečer představení iOS 11 je iOS 10 na téměř 90% všech aktivních iOS zařízení

iWant

Zítra večer se odehraje letošní podzimní keynote, na které Apple představí všechny dlouhoočekávané produkty, v čele s iPhonem X. Společně s novými iPhony se dočkáme také oficiálního představení nové verze iOS, tentokrát s číslovkou 11. To znamená, že se život iOS 10 pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Současný mobilní operační systém Applu však může odejít s grácií, neboť se mu podařilo se dostat na rekordní počet zařízení, během svého životního cyklu.

Loni touto dobou jsme očekávali příchod iOS 10 a na našich zařízeních (pokud jsme se neúčastnili nějakého beta testu) spolehlivě běžel operační systém iOS 9. Tomu se podařilo dostat se na 87% všech aktivních iOS přístrojů. Nástupce s číslovkou 10 dokázal toto číslo ještě o dva procentní body vylepšit a vytvořil tak rekord.

Informace o rozšířenosti operačního systému iOS 10 pochází přímo od Applu, konkrétně se jedná o hodnotu z 6. září 2017. Současný operační systém se nachází na 89% všech aktivních iOS zařízeních. Na druhé příčce se nachází iOS 9, který je na 9% všech zařízeních a zbylé 2% patří ostatním verzím iOS.

Tyto ostatní (převážně starší) verze operačních systémů využívají především uživatelé starších telefonů a prvních iPadů. Ty už novější aktualizace buď nedostali, nebo jsou na nich příliš pomalé a uživatelé se tak rozhodli svá zařízení neaktualizovat. Provozování starších verzí iOS s sebou ovšem nese mnoho úskalí, zejména co se týče kompatibility aplikací.

Zdroj: iDownloadblog