Zavřít reklamu

Před několika měsíci jsme se na vývojářské konferenci Applu dočkali představení nových operačních systémů, které nakonec byly po několika měsících čekání vypuštěny pro širokou veřejnost. V současné chvíli už všichni nové systémy v podobě iOS a iPadOS 15, macOS Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 využíváme. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že všechny tyto systémy přichází s opravdu velkým počtem novinek, které rozhodně stojí za to, a na které si rozhodně velice rychle zvyknete. V tomto článku se společně podíváme na novinky z aplikace Najít v macOS Monterey.

Zařízení a předměty

Pokud využíváte Apple zařízení již po dobu několika let, tak si jistě pamatujete na původní aplikace Najít, ve kterých jste mohli sotva určit polohu vašich známých. Nyní už se ale doba posunula a současná aplikace Najít toho umí o mnoho více. Na Macu, stejně jako na iPhonu či iPadu, si můžete v Najít zobrazit celkově tři skupiny, a to Lidé, Zařízení a Předměty. Ve skupině Lidé můžete zobrazit polohu vašich známých a rodiny, ve skupině Zařízení všechna vaše zařízení a zařízení vaší rodiny a ve skupině Předměty pak všechny věci, které opatříte AirTagem. V dnešní době už tak prakticky není možné, abyste cokoliv ztratili a nenašli.

macos monterey najít novinky

Upozornění na zapomenutí zařízení

Řadíte se mezi jedince, kteří často někde zapomínají svá jablečná zařízení? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak pro vás mám skvělou zprávu. Nově je totiž k dispozici funkce, která vás dokáže upozornit na zařízení, které zapomenete. V případě, že se tak stane, tak dojde k odeslání notifikace na váš iPhone, popřípadě také na Apple Watch. Tuto funkci si samozřejmě můžete nastavit jak na jablečném telefonu, tak na hodinkách, k dispozici je však i pro Mac. Pokud chcete u zařízení upozornění na zapomenutí aktivovat, tak konkrétní zařízení (či předmět) rozklikněte, a poté klepněte na ikonu ⓘ. Následně stačí přejít do Upozornit na zapomenutí a funkci nastavit.

Widget Najít

Na Macu, stejně jako třeba na iPhonu či iPadu, si můžete zobrazit widgety. Zatímco v rámci iOS a iPadOS tyto widgety můžete přesunout také na domovskou obrazovku, tak v macOS jsou k dispozici jen a pouze v rámci oznamovacího centra. Pokud byste chtěli oznamovací centrum otevřít, tak stačí, abyste na trackpadu přejeli dvěma prsty z jeho pravé hrany směrem doleva, popřípadě stačí v pravém horním rohu obrazovky klepnout na aktuální čas a datum. Pro přidání nového widgetu z Najít zde pak sjeďte dolů a klepněte na Upravit widgety. Následně si vlevo vyberte aplikaci Najít, pak si zvolte velikost widgetu a přetáhněte jej do pravé části podle potřeby.

Neustálá aktualizace polohy

V rámci aplikace Najít můžete primárně sledovat polohu svých známých a dalších uživatelů, kteří s vámi polohu sdílí. Pokud jste si polohu uživatele zobrazili v minulých verzích operačních systémů od Applu, tak jistě víte, že k její aktualizaci docházelo vždy každou jednu minutu. Pokud se tedy dotyčný jedinec pohyboval, tak se v jednu minutu nacházel na jednom místě a další minutu na místě dalším. Takto „trhaně“ docházelo k posouvání polohy v Najít. V macOS Monterey a dalších nových systémech se to ale mění, jelikož se zde poloha aktualizuje neustále. Pokud tedy dochází k pohybu, tak onen pohyb můžete přesně v reálném čase sledovat na mapě.

Vyhledávání AirPods Pro a Max

S příchodem nových operačních systémů od Applu můžeme v Najít kromě lidí a zařízení sledovat také předměty, které jsou opatřené AirTagem. Co se zařízení týče, tak v Najít najdete například iPhone, iPad, MacBook a další, která můžete jednoduše lokalizovat. S příchodem AirTagů přišel Apple se sítí služby Najít, v rámci které mezi sebou dokáží jablečné produkty komunikovat a předávat si polohu. Součástí této sítě se s příchodem iOS 15 staly také AirPody Pro a AirPody Max. Jednoduše tak budete schopni najít jejich polohu, a to jak na iPhonu či iPadu, tak třeba na Macu.

AirPods koupíte zde

.