Zavřít reklamu

Před několika dny se na našem sesterském magazínu objevila recenze nejnovějšího 16″ MacBooku Pro. Z větší části jsme tento stroj vychválili do nebes – a rozhodně se není čemu divit. Vypadá to totiž, že Apple konečně začal naslouchat svým zákazníkům a představuje takové produkty, které chceme my, nikoliv on sám. V současné chvíli máme v redakci kromě 16″ MacBooku také 14″ model, který nás taktéž velmi mile překvapil. Osobně mám oba dva tyto modely v ruce poprvé a rozhodl jsem se, že se vám prostřednictvím dvou článků pokusím sdělit mé první dojmy. Konkrétně se v tomto článku podíváme na 5 věcí, které se mi nelíbí na MacBooku Pro (2021), na našem sesterském magazínu, viz odkaz níže, pak najdete opačný článek, tedy o 5 věcech, které se mi líbí.

Tento článek je čistě subjektivní.

MacBook Pro (2021) lze zakoupit zde

Blooming displeje

Pokud jste četli v úvodu zmíněný článek na našem sesterském magazínu, tak jistě víte, že jsem v něm vychválil displej. Rozhodně si nyní nechci protiřečit, jelikož displej u nových MacBooků Pro je opravdu naprosto skvělý. Je tady ale jedna věc, která vadí mi, a která vadí také nespočtu dalším uživatelům – dost možná už o ní víte. Jedná se o jev, který má název „blooming“. Pozorovat jej můžete tehdy, kdy je obrazovka kompletně černá a zobrazíte na ní nějaký bílý prvek. Hned zpočátku lze blooming sledovat při startu systému, kdy se zobrazí černá obrazovka, společně s logem  a ukazatelem postupu. Okolo těchto prvků se totiž kvůli využití mini-LED technologie objevuje jakási záře, která nepůsobí úplně dobře. Například u OLED displejů, které využívá iPhone, byste blooming nezpozorovali. Jedná se o vadu na kráse, která je však daní za využití mini-LED.

Černá klávesnice

V případě, že se na nové MacBooky Pro podíváte seshora, tak zjistíte, že je tady o trochu více černé barvy – na první dobrou byste ale dost možná nebyli schopni zjistit, co je vlastně jinak. Pokud byste ale vedle sebe postavili starší MacBook Pro a ten nový, tak rozdíl poznáte hned. Prostor, který se nachází mezi jednotlivými klávesami, je u nových modelů vybarven černou barvou, zatímco u starších generací má tento prostor barvu šasi. Co se kláves týče, tak ty jsou samozřejmě v obou případech černé. Osobně se mi ale tato změna nelíbí, a to především u stříbrného zbarvení nových MacBooků Pro. Klávesnice s tělem sice tvoří kontrast, což se někomu může líbit, za mě je ale až zbytečně velký. Jedná se ale samozřejmě o zvyk a hlavně je design čistě subjektivní záležitostí, a tak je velmi pravděpodobné, že se kompletně černá klávesnice bude ostatním uživatelům líbit.

mpv-shot0167

Stříbrné zbarvení

Na předchozí stránce jsem již nakousl stříbrné zbarvení nových MacBooků Pro. Abych to uvedl na pravou míru, tak jsem dlouhou dobu využíval MacBooky s vesmírně šedým zbarvením, před rokem jsem ale udělal změnu a pořídil jsem si MacBook Pro ve stříbrné barvě. Jak se říká, změna je život a v tomto případě to platí snad dvojnásob. Ze stříbrného zbarvení jsem u původního MacBooku Pro opravdu nadšený a aktuálně se mi líbí více než vesmírně šedá. Když mi ale dorazily nové MacBooky Pro ve stříbrné barvě, tak musím říct, že se mi rozhodně tolik nelíbí. Nevím, jestli to dělá nový tvar, popřípadě právě černá klávesnice uvnitř, ale nový 14″ a 16″ MacBook Pro ve stříbrné barvě mi přijde tak trošku jako hračka. Vesmírně šedé zbarvení, které jsem samozřejmě taktéž viděl na vlastní oči, je dle mého názoru opravdu o mnoho zajímavější a především luxusnější. Do komentářů nám můžete dát vědět, které zbarvení se více líbí vám.

Na design si budete muset zvyknout

Jak jistě většina z vás ví, tak u nových MacBooků Pro jsme se dočkali kompletního přepracování designu. Apple vsadil na o něco tlustější a profesionálnější design, který je více funkční. Konečně máme opět k dispozici také pořádnou konektivitu, kterou profesionální uživatelé tak moc potřebovali. Pokud ale nyní vlastníte starší MacBook Pro, tak věřte, že si na nový design budete muset rozhodně zvyknout. Nechci tvrdit, že je design nových „Proček“ škaredý, rozhodně se ale jedná o něco jiného… něco, na co jednoduše vůbec nejsme zvyklí. Tvar těla nových MacBooků Pro je ještě hranatější než předtím a společně s větší tloušťkou může zavřený působit trošku jako robustní cihlička. Jak ale říkám, jedná se zcela jistě o pouhý zvyk a rozhodně si nechci stěžovat – ba naopak Apple konečně přišel s funkčnějším designem, kterým se navíc zařadil mezi ostatní hranatější produkty ze svého portfolia.

mpv-shot0324

Vyšší odkládací hrana na ruku

Pokud tento článek čtete na MacBooku a podíváte se na to, kde máte aktuálně položené ruce, tak je více než jasné, že jednu z nich máte položenou na odkládací ploše vedle trackpadu, zbytek ruky se pak může nacházet položený na stole. Je tedy nutné počítat s jakýmsi „schodem“, na který jsme zvyklí. Vzhledem k vyšší tloušťce těla nových MacBooků Pro je ale tento schod o něco vyšší, tudíž může být nějakou dobu pro ruku nepříjemný. Už jsem ale na jednom fóru narazil i na uživatele, který právě kvůli tomuto schodu musel nový MacBook Pro vrátit. Věřím, že se pro většinu uživatelů nebude jednat o takový problém, a že jej bude možné zkousnout.

mpv-shot0163
.