Zavřít reklamu

V rámci operačního systému iOS od Applu můžeme narazit na nativní aplikaci Zdraví, která slouží pro sdružování zdravotních dat a reportování některých důležitostí. Jablíčkáři si zde bezesporu nejčastěji prohlížejí například ušlé kroky a vzdálenost, délku spánku, hlasitost zvuku ve sluchátkách a další zajímavosti. Bohužel drtivá většina uživatelů se o další možnosti aplikace nezajímá, přestože se jedná o komplexní nástroj, s jehož pomocí lze zaznamenávat data nejrůznějšího typu a vést si detailní informace o všem, co je se zdravím člověka byť jen lehce spojeno.

Na druhou stranu je to převeliká škoda. Jak už jsme totiž zmínili výše, s pomocí nativního Zdraví lze sledovat prakticky vše, co vás může v souvislosti se zdravím vůbec napadnout. Pojďme se proto společně podívat na to, co všechno appka Zdraví vlastně umí, co s ní můžete sledovat a jak vám dokáže posléze pomoct.

Možnosti nativního Zdraví

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, jablíčkář nativní aplikaci Zdraví nejčastěji využívají pro sledování vlastní fyzické aktivity. To platí dvojnásob v případě, pokud vlastní chytré hodinky Apple Watch, které jsou schopné tyto aktivity lépe monitorovat a následně tedy poskytnout přesnější informace. Z hlediska aktivity tak máme přehled například o chůzi a běhu, krocích, vystoupaných patrech,spálených kilokaloriích, neprosezených minutách/hodinách, jednotlivých aktivitách (jízda na kole, plavání apod.), případně i o takzvané kardiovaskulární kondici – což, zjednodušeně řečeno, informuje o fyzičce konkrétního člověka. S aktivitou také úzce souvisí i takzvaná Hybnost. Ta nám pro změnu poskytuje data o délce kroku, rychlosti chůze či její asymetrii a stabilitě.

Nyní se už ale pojďme přesunout k něčemu, co už lidé tak často nepoužívají. V nativním Zdraví totiž najdeme i kategorii DýcháníSluchSrdce. Tyto kategorie budou pravděpodobně známé jablíčkářům používajícím chytré hodinky Apple Watch, jelikož ty značně usnadňují sběr dat a dokážou se tedy postarat o vyobrazení přesnějších informací. Posléze se ale častokrát zapomíná například na Symptomy. Jak je již ze samotného názvu patrné, v této sekci si lidé mohou zapisovat symptomy toho, co je zrovna trápí. Při vedení detailního přehledu o symptomech můžete následně vašeho lékaře informovat o vše, s čím se zrovna potýkáte, což mu pro změnu může usnadnit určení diagnózy. Ať už vás trápí nějaká specifická bolest, dušnost, horečka, kašel, mdloby či cokoliv jiného, tak právě ve Zdraví si o tom můžete vést přehled.

apple watch ciferník

U toho to však ještě nekončí. Stejně tak zde najdete i kategorii Vitální funkce, kde najdete informace například z Apple Watch, případně je můžete doplnit například daty o tělesné teplotě. Následují ještě sekce Výživa Ostatní data.

Proč jablíčkáři nepoužívají Zdraví na maximum?

V závěru si ještě pojďme posvítit na to, proč vlastně jablíčkáři nativní aplikaci Zdraví tolik nevyužívají. Ve finále je to totiž poměrně jednoduché. Ačkoliv je dobré si vést detailní přehledy a mít veškeré informace spojené se zdravím, tak na druhou stranu lze víceméně říct, že se většina bez nich obejde. Právě s tím je také spojeno to, že se většině lidí nebude chtít ani data neustále zapisovat. Pokud se totiž nemonitorují sama, pak je v drtivé většině případů ani nenajdete.

.