Zavřít reklamu

Z Apple Watch se v posledních letech stalo nesmírně komplexní zařízení, které toho umí opravdu mnoho. Kromě toho, že se jedná o prodlouženou ruku iPhonu, tak primárně jablečné hodinky slouží k tomu, aby sledovaly naše zdraví, aktivitu a hygienu. V tomto článku se společně podíváme na celkově 10 způsobů, kterými se Apple Watch starají o naše zdraví. Prvních 5 tipů najdete přímo zde, dalších 5 tipů pak zobrazíte na našem sesterském magazínu Letem světem Applem pomocí odkazu níže.

DALŠÍCH 5 TIPŮ ZOBRAZÍTE KLEPNUTÍM ZDE

Správné umývání rukou

Ve všem zlém je nutné hledat alespoň špetku dobroty – a naprosto stejně to platí i v případě pandemie koronaviru, která je tady s námi již více než dva dlouhé roky. Díky pandemie koronaviru začal prakticky celý svět o mnoho více dbát na celkovou hygienu. Prakticky všude aktuálně najdete stojany s dezinfekcí a ubrousky, v obchodech se hygienické prostředky nachází v čelech regálů. Ruku k dílu přidal také Apple, který do jablečných hodinek přidal funkci pro dodržování správného umývání rukou. Pokud si ruce začnete umývat, tak spustí 20sekundový odpočet, což je ideální doba pro mytí rukou, zároveň vás dokáže po příchodu domů na umytí rukou upozornit.

Vytvoření EKG

EKG, potažmo elektrokardiogram je test, který zaznamenává načasování a intenzitu elektrických signálů doprovázejících srdeční stahy. Podle EKG se může lékař dozvědět cenné informace o vašem srdečním rytmu a hledat v něm nepravidelnosti. Zatímco ještě před několika lety jste pro vytvoření EKG museli dojít do nemocnice, tak v současné době už tento test provedete na všech Apple Watch Series 4 a novějších, vyjma modelu SE. Podle dostupných studií je navíc EKG na jablečných hodinkách velmi přesné, což je důležité.

Měření hluku

Na pozadí Apple Watch se toho děje opravdu mnoho. Mimo to všechno jablečné hodinky ještě poslouchají hluk z okolí a provádějí jeho měření s tím, že pokud se dostane nad určitou hodnotu, tak vás na to dokáží upozornit. Často stačí, abyste jen pár minut stáli v prostředí s vyšším hlukem, a už to může vést k trvalému zhoršení sluchu. S Apple Watch tomu dokáže jednoduše předejít. Kromě toho vás dokáží upozornit také na příliš hlasitý zvuk ve sluchátkách, s čímž má problém především mladší generace.

Měření nasycení krve kyslíkem

Jestliže vlastníte Apple Watch Series 6 nebo 7, tak můžete využít aplikace Saturace kyslíkem, ve které si můžete změřit nasycení krve kyslíkem. Jedná se o velmi důležitý údaj představující procenta kyslíku, která jsou červené krvinky schopné dopravovat z plic do zbytku těla. Díky znalosti, jak vaše krev zajišťuje tuto životně důležitou funkci, líp poznáte svou celkovou zdravotní kondici. U většiny lidí se hodnota nasycení krve kyslíkem pohybuje v rozmezí od 95 – 100 %, existují však samozřejmě výjimky s menším nasycením. Pokud je ale nasycení extrémně nízké, tak už to může značit zdravotní problém, který je třeba řešit.

Mentální zdraví

Když se řekne zdraví, tak si většina jedinců představí zdraví fyzické. Pravdou ale je, že nesmírně důležité je také mentální zdraví, které se rozhodně nesmí upozadit. Lidé, kteří tvrdě pracují, by si měli každý den měli vyčlenit alespoň krátkou přestávku, v rámci které se budou svému mentálnímu zdraví věnovat. Apple Watch navíc dokáží pomoci s aplikací Mindfulness, ve které si můžete spustit cvičení pro dýchání či zamyšlení a uklidnění se.

.