Zavřít reklamu

App Store nabízí opravdu spoustu aplikací nejrůznějšího zaměření – některé slouží k pobavení, jiné zase ke vzdělání. K načerpání nových znalostí můžete využít například různé virtuální encyklopedie. Některé z nich si představíme v dnešním díle našeho seriálu o nejlepších aplikacích. Jako vždy jsme se pokusili vybrat bezplatné aplikace, jeden kousek z našeho seznamu je nicméně placený, u jiných můžete za poplatek nalézt prémiový obsah.

Wikipedia

Kdo by neznal Wikipedii – nekonečnou internetovou studnici informací všeho druhu? Mobilní verze této všeobecné encyklopedie nabízí doslova desítky milionů různých článků v téměř 300 jazycích. Aplikace nabízí podporu tmavého režimu pro pohodlnější čtení ve tmě, možnost vyhledávání zajímavostí o místech ve vašem okolí, bohaté možnosti vyhledávání v článcích i v mediálním obsahu, nebo třeba přehled doporučených či nejčtenějších článků.

Geografie zemí světa

Geografie zemí světa je zeměpisná encyklopedie, určená spíše žákům a studentům, užijí si ji ale jistě i ostatní. Kromě užitečných informací, map, vlajek a dalších údajů nabízí také kvízy, ve kterých si můžete ověřit své znalosti. V bezplatné verzi aplikace najdete základní informace o prakticky všech zemích z celého světa, prémiová verze nabízí u každé země podrobnější údaje, jako je růst populace, největší město, HDP na obyvatele a další.

Wikiart

Wikiart je virtuální encyklopedie pro všechny milovníky výtvarného umění. Cílem tvůrců aplikace je zpřístupnit umělecká díla z celého světa co možná nejvyššímu počtu uživatelů. V aplikaci naleznete stovky tisíc výtvarných děl od zhruba tří tisíc umělců. Jedná se o součásti sbírek nejrůznějších muzeí, univerzit a dalších podobných institucí z více než stovky zemí světa. Virtuální knihovna těchto děl se neustále rozrůstá, u každého z děl najdete související informace. Wikiart je zcela zdarma, v případě zájmu můžete tvůrce aplikace podpořit příspěvkem prostřednictvím nákupu v aplikaci. Aplikace (zatím) nenabízí český překlad.

Hravouka

Hravouka je interaktivní a zábavná česká encyklopedie pro nejmladší uživatele. Průvodcem v této aplikace je Malá Myška, která děti provádí ilustrovaným světem a hravou formou je seznamuje s faunou a flórou ve čtyřech různých prostředích. Děti se při práci s aplikací dozvědí, jak se různá zvířata chovají ve svém přirozeném prostředí, kde se vyskytují jaké rostliny, a mnoho dalšího.

Encyclopedia by Farlex

Encyclopedia by Farlex poskytuje uživatelům zcela bezplatný a okamžitý přístup k více než 330 tisícům článků, více než 77 tisícům audio záznamů a 24 tisícům obrázků z důvěryhodných zdrojů. Encyclopedia by Farlex nabízí informace z oboru vědy, historie, zeměpisu, přírodních věd, umění a řady dalších oblastí. Aplikace nabízí bohaté možnosti vyhledávání v textu i v mediálních souborech, možnost vytváření záložek a mnoho dalšího.

.