Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že spánek se významně podílí na našem zdraví a fyzické i psychické pohodě. Zatímco někteří si dovedou správné „spánkové“ vytvořit i udržet sami, jiným mohou pomoci různé softwarové nástroje. V dnešním přehledu si představíme aplikace, sloužící ke sledování spánku i k lepšímu usínání. Pokusili jsme se vybrat bezplatné aplikace, některé mohou nicméně nabízet prémiové funkce za jednorázový nákup v aplikaci, případně za pravidelné předplatné.

Pillow

Aplikaci Pillow v současné době používám na svých Apple Watch, využívat ji můžete ale také v případě, že máte pouze iPhone. Pillow slouží ke sledování a analýze vašeho spánku, součástí aplikace je také chytrý budík, který vás probudí v nejlehčí fázi. Pillow nabízí také funkci audio záznamu pro nahrání případného chrápání, problémů s dechem nebo mluvení ze spánku. Každé ráno vám Pillow poskytne analýzu vaší předchozí noci, v aplikaci můžete zobrazit také přehled za týden, měsíc nebo rok. K lepšímu usínání si můžete pustit uklidňující melodie a zvuky, k probuzení zase můžete nastavit vybranou skladbu ze své knihovny na iTunes. Aplikace Pillow je v základní verzi zdarma, za prémiové funkce v podobě zápisu poznámek, analýzy srdečního tepu a další zaplatíte od 129 korun měsíčně. Aplikace Pillow je kompatibilní s nativním Zdravím ve vašem iPhonu.

SleepCycle

Aplikace SleepCycle vás podobně jako výše uvedená Pillow umí díky analýze spánku probudit ve chvíli, kdy je jeho fáze nejlehčí, takže se budete cítit více odpočatí. Kromě toho vám umí SleepCycle poskytnout analýzu vašeho spánku, díky čemuž si utvoříte lepší návyky. Mezi funkce SleepCycle patří také nahrávání zvuku v průběhu vašeho spánku a sledování pohybu. V základní bezplatné verzi nabízí SleepCycle monitoring a analýzu spánku a výběr melodií pro probuzení. V prémiové verzi (cena závisí na obsahu) získáte přehled trendů, možnost porovnání vašich údajů s celosvětovými statistikami, analýzu chrápání, přehled vlivu počasí na kvalitu vašeho spánku, možnost přidání poznámek nebo možnost synchronizace se světly Philips HUE. SleepCycle je kompatibilní s nativním Zdravím ve vašem iPhonu.

Sleep++

Aplikace Sleep++ slouží k automatickému sledování spánku prostřednictvím vašich Apple Watch. Aplikace umí v průběhu spánku sledovat vaše pohyby, srdeční tep a další parametry. Analýzu svého spánku můžete sledovat v přehledných grafech, na jejím základě si pak můžete vytvořit lepší návyky. Sleep++ funguje buďto v automatickém režimu, kdy stačí zkrátka jen před spaním nasadit Apple Watch, nebo v manuálním módu, kdy čas uložení ke spánku zadáváte ručně. Aplikace Sleep++ je kompatibilní s nativním Zdravím ve vašem iPhonu. V základní verzi je zdarma, odstranění reklam vás jednorázově vyjde na 49 korun.

.