Zavřít reklamu

Je pravdou, že v případě jablečných hodinek seženete většinu softwarů, které potřebujete, bez větších problémů zdarma. Navíc zrovna u Apple Watch si dvakrát rozmyslíte, zda-li do nich budete nějaký program kupovat, už proto, že sofistikovaných programů zde ani placených, ani bezplatných příliš není. To ale neznamená, že v App Storu pro watchOS užitečné aplikace nejsou. Placeným programům, co vás ale v žádném případě nezrujnují, v řádcích níže dáme prostor.

Phone Buddy

Přestože jsou produkty od kalifornského giganta navzájem perfektně provázané, některé funkce pro zjednodušení nám stále chybí. Konkrétně mohu zmínit například to, že po odchodu od telefonu s Apple Watch na zápěstí se vám bohužel nedostane žádného upozornění. Vývojáři se ale naštěstí činí, a tak přišli se softwarem Phone Buddy. Funkčně plní přesně to, co byste od něj čekali – vždy, když se hodinky odpojí od iPhonu, pošle na ně notifikaci. Potěší také to, že si oznámení můžete přizpůsobit. Částka 129 Kč dle mého názoru neurazí nikoho.

Aplikaci Phone Buddy zakoupíte za 129 Kč zde

Streaks

Abych řekl pravdu, neznám snad nikoho, kdo by se nesnažil vytvořit určité návyky, ať už jde o pravidelný sport, úklid nebo nezáživnou práci. Jak už to tak ale bývá, v hlavě jde vše lépe než v realitě, a k danému úkonu se pravidelně nemůžete dokopat. Přesně s tím by vám měl pomoci program Streaks. Do něj si přidáváte, co chcete každý den vykonávat, a Streaks vám jen zasílá oznámení. Synchronizuje se s nativním Zdravím, například sportování sem díky tomu nemusíte zadávat. Streaks zakoupíte za 129 Kč.

Aplikaci Streaks zakoupíte za 129 Kč zde

Just Press Record

V jablečných hodinkách je nějakou dobu nahrávací aplikace, ta funguje vesměs spolehlivě. Ne všem ale funkcemi tak úplně dostačuje, a rádi by si pořídili něco pokročilejšího. V takovém případě doporučuji Just Press Record za 129 Kč. Ten totiž dokáže nejen kvalitně nahrávat, ale i převádět řeč na text. Na hodinkách zvládnete zvuk zaznamenávat, dokonce si přímo na ciferník můžete přidat komplikaci, co nahrávání spustí.

Aplikaci Just Press Record zakoupíte za 129 Kč zde

AutoSleep

Jak už název napovídá, AutoSleep dokáže pomocí Apple Watch měřit váš spánek. Za symbolických 99 Kč dostanete automatické měření, to funguje jak s hodinkami, tak bez nich. Pokud máte Apple Watch na ruce, poskytne vám AutoSleep podrobnou analýzu o srdeční frekvenci a spánkové kvalitě. Jestliže si hodinky budete potřebovat nabít, měření započne od chvíle, kdy je odložíte a nebudete se dotýkat iPhonu, jakmile si ráno telefon či hodinky vezmete, AutoSleep vyhodnotí, že jste vstali.

Aplikaci AutoSleep zakoupíte za 99 Kč zde

WaterMinder

Málo lidí si uvědomuje, jak podstatné pro naše zdraví je dodržování pravidelného pitného režimu. Ono se to snadno říká, avšak v uspěchané době na to občas prostě zapomenete. Díky softwaru WaterMinder však budete dostávat pravidelné připomínky, které si můžete přizpůsobit. Pokud často trpíte bolestmi hlavy, únavou, nebo prostě zapomínáte pít, WaterMinder vám za investici 129 Kč stojí.

Aplikaci WaterMinder zakoupíte za 129 Kč zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více