Zavřít reklamu

Smartphony jsou užitečnými multifunkčními zařízeními, které mohou sloužit k mnoha účelům. Jedním z nich je i překládání cizích jazyků. Někteří využívají překladače a slovníky v práci, jiní při čtení, někteří zase na cestách. Jako téma dnešního článku jsme pro vás vybrali přehled nejlepších slovníků a překladačů pro iPhone. Pokud máte vlastní tipy na aplikace tohoto druhu, neváhejte se o ně s námi i s ostatními čtenáři podělit v komentářích.

Anglicko-český offline slovník

Anglicko-český offline slovník nabízí více než 170 000 výrazů i s výslovností. Slovník funguje obousměrně, využívat ho lze i bez aktivního připojení k internetu. Aplikace je bezplatná a k dispozici je také ve verzi pro iPad. Z dílny Petra Wagnera, který za tímto slovníkem stojí, pocházejí i další iOS slovníky včetně španělského, francouzského a polského – jejich přehled naleznete zde.

Google Translate

Google Translate patří u řady lidí mezi nejvyužívanější nástroje pro překládání vůbec. Google Translate nabízí možnost překladu mezi více než stovkou jazyků (v offline režimu pro 59 jazyků), a to nejen zadáním textu, ale také prostřednictvím fotoaparátu iPhonu nebo pomocí hlasového zadávání či ručního psaní. Aplikace umožňuje uložení vybraných výrazů nebo frází do oblíbených, možnost překladu obousměrné konverzace a další funkce.

Microsoft Translator

Microsoft Translator je bezplatná aplikace, která nabízí překlad pro více než šedesátku různých jazyků. Kromě textu umí Microsoft Translator bez problémů přeložit také hlas, konverzace, text z fotografií i text ze screenshotů. Aplikace dále umožňuje stažení vybraných jazyků k offline překladu. Microsoft Translator také nabízí podporu překladu konverzací mezi více propojenými zařízeními, ověřený slovník užitečných frází, nabídku alternativních překladů a nápovědu pro správnou výslovnost, možnost uložení přeložených výrazů i frází nebo synchronizaci s Apple Watch.

iTranslate

Aplikace iTranslate v mnoha směrech připomíná Google Translate. Nabízí možnost hlasového, textového i fotografického překladu z více než stovky jazyků, disponuje podporou offline režimu a široké možnosti přizpůsobení podoby výsledného hlasového překladu (druh hlasu nebo volba dialektu). Součástí aplikace je nabídka synonym a dalších výrazů, slovníček frází, klávesnice pro iMessage a možnost synchronizace s Apple Watch. Nevýhodou iTranslate je značné omezení u bezplatné verze po vypršení zkušební lhůty. Za Pro verzi zaplatíte 129 korun měsíčně.

Translate Free

Aplikace Translate Free od myLanguage je skvělým bezplatným řešením pro všechny, kteří čas od času potřebují něco přeložit – ať už v práci, nebo třeba na cestách. Nabízí podporu pro 59 jazyků, záznam historie překládání, možnost poslechu výslovnosti i možnost hodnocení a oprav překladů. Nabízí podporu různých režimů zobrazení, možnost odeslání překladu e-mailem a další funkce.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více