Zavřít reklamu

Stejně jako každý víkend jsme si i tentokrát pro vás připravili výběr rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome, která nás nějakým způsobem zaujala. Dnes se podíváme například na animované GIFy, rozšíření pro správu politicky zaměřených příspěvků na Facebooku nebo třeba na rozšíření, sloužící k hlasitému předčítání textu na obrazovce.

Giphy Tabs

Všichni milovníci animovaných GIFů zaručeně ocení rozšíření s názvem Giphy Tabs. Pokud si toto rozšíření nainstalujete a aktivujete, spustí se automaticky při každém otevření nové karty platforma GIPHY TV. V rozhraní nové karty si můžete prohlížet zábavné animované obrázky, přidávat je do oblíbených a následně sdílet.

Rozšíření Giphy Tabs stáhnete zde.

Remove Politics From Facebook

Jistě se shodneme na tom, že sledování současné politické situace patří k základnímu přehledu. To ale nutně neznamená, že se politice musíme nutně vystavovat například i na sociálních sítích. Pokud si chcete užít například Facebook bez politiky, můžete si nainstalovat rozšíření Remove Politics From Facebook. V tomto rozšíření si můžete přidávat a nastavovat filtry obsahu, a rozšíření jako takové můžete snadno a rychle aktivovat či deaktivovat dle potřeby.

Rozšíření Remove Politics From Facebook stáhnete zde.

View Image

Rozšířen s názvem View Image vám umožní pracovat s obrázky v rozhraní prohlížeče Google Chrome na vašem Macu. Po instalaci tohoto rozšíření získají obrázky v Google vyhledávání tlačítko View Image, díky kterému budete moci daný obrázek otevřít v nové kartě a dále s ním pracovat.

Rozšíření View Image stáhnete zde.

Imagus

Dalším z rozšíření v dnešní nabídce, s jehož pomocí můžete v Google Chrome lépe a efektivněji pracovat s obrázky, je Imagus. Tento nástroj vám umožní po přejetí kurzorem myši například zvětšit náhledy obrázků a videí a provádět další akce. Rozšíření Imagus si můžete také přizpůsobit tak, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Imagus

Rozšíření Imagus stáhnete zde.

Read Aloud

Jak název napovídá, rozšíření Read Aloud vám v rozhraní Chromu na vašem Macu dokáže hlasitě přečíst vámi označený text. Rozšíření Read Aloud si umí poradit nejen s webovými stránkami, ale také s PDF dokumenty a dalším typem obsahu. Nabízí také podporu klávesových zkratek a nabízí možnost výběru z více jazyků předčítání.

Rozšíření Read Aloud stáhnete zde.

.