Zavřít reklamu

Je tady další víkend a spolu s ním také nový díl našeho seriálu o užitečných rozšířeních pro webový prohlížeč Google Chrome. Tentokrát si představíme čtveřicii zajímavých rozšíření pro lepší soustředění – například při učení, práci a jiných činnostech.

Tide – Focus Timer & White Noise

Rozšíření Tide – Focus Timer & White Noise obohatí váš prohlížeč Chrome nejen o časovač, který vám umožní střídat minuty soustředění na práci či studium s chvilkami odpočinku. Tide nabízí také možnost pustit si pro lepší soustředění do sluchátek zvuky přírody, kavárny a dalších prostředí. V nabídce je celkem pět různých zvukových motivů.

Focus To-Do

Focus To-Do je rozšíření, která vám umožní při prohlížení obsahu v Google Chrome využívat časovač typu Pomodoro, kombinovaný se seznamem úkolů. Při práci na jednotlivých úkolech můžete účinně střídat soustředění a odpočinek, nastavit si připomínky a kontrolovat, kolik času se vám podařilo strávit prací, a kolik úkolů jste úspěšně splnili.

Forest

Forest možná znáte z našich článků o aplikacích – jedná se o program, v jehož rámci jste za dostatečně dlouhou dobu soustředění na práci či studium odměněni možností vysázet si vlastní virtuální les. Své úspěchy můžete sdílet s přáteli či rodinou, Forest vám navíc umožní v průběhu práce nenavštěvovat webové stránky, které by vás mohly rozptylovat.

Blocksite

Při práci na počítači je velice snadné ve slabších chvilkách zabrousit na weby, které s prací nemají příliš mnoho společného. Díky rozšíření Blocksite můžete účinně blokovat stránky, které by vás při práci či studiu mohly rozptylovat – pokud byste se náhodou rozhodli tyto stránky v průběhu práce navštívit, má pro vás Blocksite připravenou zásobu vtipných obrázků. Součástí rozšíření je dále časovač typu Pomodoro a funkce blokování webových stránek s obsahem pro dospělé, možnost nastavení rozvrhu nebo zabezpečení heslem.

.