Zavřít reklamu

Pokud jste zhruba před dvěma měsíci sledovali pravidelně náš magazín, tak vám zajisté neunikla letošní vývojářská konference WWDC, na které Apple každoročně představuje nové verze svých operačních systémů. Tento rok tomu nebylo jinak a všichni příznivci kalifornského giganta se dočkali iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Ihned po představení těchto systémů Apple vypustil první vývojářské beta verze, později jsme se dočkali také veřejných beta verzí. Co se týče novinek, tak se z počátku nezdálo, že by jich bylo nějak hodně. Opak se však nakonec stal pravdou, a pokud se do systémů ponoříte, tak zjistíte, že jich je dost.

iOS 15: Kde a jak stáhnout do Safari rozšíření

Kromě toho, že Apple přišel s novými systémy, tak přišel také s kompletně přepracovaným webovým prohlížečem Safari. To se dočkali výrazných designových změn, ale také těch funkčních. Kromě toho se také mění postup, kterým jsme až doposud stahovali rozšíření do Safari v iOS. Zatímco ve starších verzích iOS je nutné prvně stáhnout aplikaci, která rozšíření zpřístupní, tak v iOS 15 už bude možné rozšíření instalovat přímo do Safari, bez zbytečné ikony aplikace na domovské obrazovce. Rozšíření lze i nadále stahovat z App Storu, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o kus níže, kde lokalizujte a rozklikněte řádek Safari.
  • Poté opět sjeďte o něco níže, a to až k sekci s názvem Obecné.
  • V rámci této sekce nyní rozklikněte kolonku Rozšíření.
  • Tímto se ocitnete v jakémsi rozhraní pro správu rozšíření pro Safari v iOS.
  • Pokud chcete nainstalovat další rozšíření, tak stačí klepnout na tlačítko Další rozšíření.
  • Následně se ocitnete v App Storu v sekci s rozšířeními, kde si vyberte to, které chcete stáhnout.
  • Poté na něj klepněte, čímž přejdete na profil rozšíření, a stiskněte tlačítko Získat.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu lze tedy na vašem iPhonu v rámci iOS 15 získat nová rozšíření. Jakmile rozšíření stáhnete, tak je budete schopni v Nastavení -> Safari -> Rozšíření spravovat, tedy provádět jejich (de)aktivaci či odstranění. Jakmile se přesunete do rozhraní App Storu pro stahování rozšíření, tak si můžete zobrazit několik kategorií, ze kterých lze rozšíření vybírat. Navíc k tomu Apple uvedl, že vývojáři budou schopni rozšíření z macOS jednoduše portovat na iOS, takže se dá po oficiálním vydání iOS 15 očekávat obrovský nárůst všemožných rozšíření, která můžete znát z macOS.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.