Zavřít reklamu

Nativní webový prohlížeč Safari od Applu je skvělou součástí operačního systému macOS. Podobně jako u populárního “konkurečního” Chromu můžete i v Safari využívat pro ještě lepší práci v prohlížeči nejrůznější rozšíření. Právě rozšířením bude věnován náš nový seriál, v jehož první části si představíme nástroje pro blokování obsahu.

AdBlock Plus

AdBlock Plus patří mezi nejoblíbenější rozšíření pro blokaci obsahu. Umí zablokovat vyskakovací okna, videoreklamy, bannery i reklamy, které se na první pohled tváří jako běžný obsah. Blokovaný obsah si můžete v AdBlock Plus plně přizpůsobit, takže můžete udělením výjimek podpořit své oblíbené weby. AdBlock Plus umí účinně zablokovat obsah, který by vás potenciálně mohl ohrozit malwarem nebo sledováním, a zvyšuje tak vaši bezpečnost, zrychluje chod prohlížeče a snižuje spotřebu baterie vašeho MacBooku.

AdBlock Max

Poměrně velké oblibě se mezi rozšířeními, určenými pro blokaci obsahu, těší také AdBlock Max. Nástroj AdBlock Max se vyznačuje snadností nastavení a přizpůsobení, stejně jako spolehlivostí po stránce blokování veškerého nežádoucího obsahu – ať už se jednáo reklamy, odkazy na škodlivý software nebo nástroje pro sledování. AdBlock Max ke svému fungování používá technologii s názvem Content Blocking Extensions, díky které pro vás bude chod Safari ještě rychlejší. Součástí rozšíření je i funkce Whitelist, díky které můžete zobrazovat reklamy na webech, které chcete podpořit.

uBlock

Tvůrci rozšíření pro Safari s názvem uBlock slibují po instalaci zmíněného nástroje mnohem hladší, rychlejší a hlavně bezpečnější prohlížení internetu ve vašem jablečném webovém prohlížeči. uBlock spolehlivě zablokuje všechny nevyžádané reklamy, ať už v podobě banneru, vyskakovacích oken nebo videa s automatickým přehráváním. uBlock umí zablokovat také odkazy, vedoucí ke stažení škodlivého softwaru, nástroje pro sledování a další obsah.

Ghostery Lite

Rozšíření Ghostery Lite pro Safari vám zaručí, že pro vás práce v tomto prohlížeči bude bezpečná, rychlá a jednoduchá. Toto rozšíření vás ochrání nejen před nejrůznějšími nástroji, sloužícími ke sledování, ale také před nevyžádaným reklamním obsahem v jakékoliv podobě. Ghostery Lite nabízí bohaté možnosti přizpůsobení, díky kterým můžete povolením reklam podpořit provozovatele vašich oblíbených webových stránek.

 

Diskuze k článku

  No nevím, já si nějaké rozšíření z App Store stáhnul ale upozorňuje mě to, ze vývojář muže mít přístup k citlivým údajů jako jsou hesla, platební karty atd.

  A ty rady ohledne doplnku jsou z vlastni zkusenosti nebo alespon overene v praxi .. a nebo se jen vzal clanek ze zahranicniho webu a prepsal se do cestiny?
  Napriklad uBlock neni v CZ app store dostupny ..

  Dobrý den,
  uBlock je ke stažení na stránkách tvůrců aplikace. Pod odstavcem o každém z doplňků najdete odkaz ke stažení. Všechna rozšíření jsem v průběhu let vyzkoušela osobně, v Safari jsem zůstala u Ghostery, na Chromu používám AdBlock Plus.

  Jiz sem si stacil vsimnout. Kvantita tezce porazi kvalitu. Hlavne u clanku s cislovkou v nazvu. “Dvacetsedm nejlepsich zpusobu jak utrit upatlany displej” atd.

celý text

Čtěte více