Zavřít reklamu

Také tento týden budeme pokračovat v představování nejlepších rozšíření pro jablečný webový prohlížeč Safari. Tentokrát vám představíme čtveřici nástrojů, které jistě využijete při sledování mediálního obsahu, ať už na YouTube, nebo třeba na Netflixu.

PiPifier pro obraz v obrazu

Zatímco třeba na YouTube není problém začít videa sledovat v režimu Obraz v obrazu (stačí na video kliknout pravým tlačítkem, poté znovu kliknout pravým tlačítkem na jiné místo v okně videa a zvolit Spustit obraz v obrazu), na jiných serverech to může být někdy problém. Naštěstí je k dispozici pro Safari rozšíření s názvem PiPifier. Díky tomuto rozšíření můžete v režimu Obraz v obrazu sledovat i videa z webů typu Safari.

Shut Up: Comment Blocker pro YouTube bez komentářů

Diskuze (nejen) pod videi na webu YouTube nemusí být vždy přínosné nebo příjemné. Díky rozšíření s názvem Shut Up můžete nejen na YouTube sekci komentářů efektivně skrýt. V nastavení tohoto rozšíření můžete bez problémů nastavit, které webové stránky mají zobrazovat komentáře. Sekci komentářů můžete na jednotlivých stránkách jednoduše skrýt nebo naopak zobrazit kliknutím na ikonku bubliny vedle adresního řádku.

Turn Off the Lights pro atmosféru jako v kině

S pomocí rozšíření Turn Off the Lights můžete ztmavit celou webovou stránku s výjimkou okna s videem, takže pro vás sledování vybraného obsahu bude mnohem příjemnější. Rozšíření můžete snadno a rychle aktivovat kliknutím na ikonku lampy. Po aktivaci dojde ke zvýraznění okna s přehrávaným videem, zatímco zbytek stránky se “zhasne”. Opětovným kliknutím se vrátite opět k normálnímu zobrazení. Turn Off the Lights nabízí bohaté možnosti přizpůsobení nejen pro web YouTube, podporu klávesových zkratek, více možností pro způsob zobrazení přehrávaných videí a další funkce.

Accelerate pro ovládání rychlosti přehrávání

Accelerate je plně přizpůsobitelné rozšíření, s jehož pomocí můžete jednoduše a efektivně ovládat rychlost přehrávání video obsahu v prohlížeči Safari. Rozšíření nabízí podporu klávesových zkratek, podporu režimu Obraz v obrazu, podporu funkce AirPlay, a funguje u naprosté většiny webových stránek, které přehrávají videa. V nastavení Accelerate si kromě rychlosti můžete přizpůsobit i další předvolby přehrávání.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.