Zavřít reklamu

4. květen je od roku 2011 spojován s mezinárodním dnem Star Wars, neboli Hvězdných válek. Jeho označení „May the 4th Be With You“ je jistým anagramem ke slavnému slovnímu spojení „May the Force Be With You“, kterým se obvykle loučí postavy této vesmírné ságy, když jdou plnit obtížnou misi. Zde najdete ty nejlepší hry pro iPhone s tématikou Hvězdných válek.

Jak říká česká Wikipedie, je Star Wars americká multimediální franšíza žánru space opera, vytvořená Georgem Lucasem. Její hlavní částí je devítidílná řada celovečerních filmů, ke které se postupně přidala další díla. vznikla v roce 1977 uvedením prvního filmu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, který se stal celosvětovým popkulturním fenoménem. V dalších letech jej následovaly sequely Impérium vrací úder (1980) a Návrat Jediů (1983), které společně tvoří původní trilogii. Tzv. prequelová trilogie, která byla vydána na přelomu 20. a 21. století, zahrnuje snímky Skrytá hrozba (1999), Klony útočí (2002) a Pomsta Sithů (2005), a dějově předchází původním třem filmům. Po další přestávce začala vznikat tzv. sequelová trilogie, dějově navazující na původní trilogii.

Star Wars: KOTOR a KOTOR II 

KOTOR je považován za jednu z nejlepších Star Wars her vůbec. Jedná se původně o PC titul, který byl na mobilní platformy úspěšně portován, kdy zachoval všechny základní principy, jen je plně odladěn dotykovému ovládání. Protože se ale odehrává v jiném časovém období, nenajdete zde žádné postavy z filmové ságy, nýbrž takové, jakými jsou Darth Malak, Bastila Shan, Mission Vao a další. Po úspěchu prvního dílu samozřejmě přišlo i pokračování, ještě větší a propracovanější, ve kterém na vás čeká Darth Traya nebo Darth Sion.

Stažení v App Store

Star Wars: Galaxy of Heroes 

Jde o tahovou strategii, ve které si nebudujete impérium plné základen bráněných AT-AT, ale hledáte zde jednotlivé charaktery prostupující celou ságou, postupně je vylepšujete a bojujete s nimi v holografických bitvách napříč celou galaxií. Hra mapuje skutečně celou historii, od těch nejvzdálenějších planet a ras, takže je zde nejen Rey, Luke, Yoda nebo Darth Vader, ale i Darth Revan z KOTORU a celý zástup ewoků. Aktuálně zde najdete i celou skvadru Bad Batch nebo Inkvizitorů. Do titulu je neustále přidáván nový obsah, nechybí ani souboje v arénách, raidy, vesmírné koráby, a mikrotransakce. Hrát se to dá ale i bez nich, pokud tedy nikam nechvátáte.

Stažení v App Store

LEGO Star Wars: TCS 

TCS zde značí zkratku The Complete Saga, takže pokud jste příznivci Hvězdných válek a skládání Lega vám není úplně cizí, budete zde maximálně nadšeni, i když je třeba říci, že se jedná o epizody I až VI. I tato adaptace je pak podobně jako ty o Batmanovi nebo Harry Potterovi patřičně odpočinková, přívětivá a plná skutečně povedeného humoru. Budete zde střídat jednotlivé hrdiny, rozbíjet všechno kolem a samozřejmě také zachraňovat galaxii. Je zde připraveno na 36 úrovní, 120 herních postav a dvě Hvězdy smrti.

Stažení v App Store

LEGO Star Wars: Castaways 

I když se jedná také o Lego hru, je oproti předchozí dost jiná. Předně svou postavu si zde upravíte zcela podle svého a prožijte s ní vysněné dobrodružství v plně on-line světě Star Wars, která je však exkluzivně dostupná jen na Apple Arcade. Budete závodit ve stíhačkách, budete se moci spojit s ostatními hráči, ale stejně tak tento svět prozkoumávat zcela osamoceni. Je jen na vás, jaký styl hry vám vyhovuje více.

Stažení v App Store 

Star Wars Pinball 7 

Pinball byl původně hrací automat, který má podobu nízké podlouhlé skříně s průhledným víkem a iPhone je mobilní telefon s dotykovým displejem, který v tuto mašinu můžete velice snadno proměnit. I zde pak budete posílat na hrací plochu kuličky a odrážet je za pomoci páček tak, abyste zasahovali jednotlivé cíle umístěné na stole, které mají přiděleny různé bodové hodnoty. Účelem hry je totiž získat co nejvyšší skóre. To vše se Star Wars tématikou plnou legendárních míst i postav.

Stažení v App Store

.