Zavřít reklamu

Mohlo by se zdát, že pořídit vánoční dárek dítěti patří mezi ty nejsnazší věci na světě. Problém ale může nastat ve chvíli, kdy se chystáte obdarovat malého fanouška technologií. Abychom vám tento výběr ulehčili, přinášíme vám desítku tipů na dárky pro malé i větší technologické nadšence, ze kterých si určitě vyberete.

Robot Little Tikes Tobi

Za málo peněz opravdu hodně muziky – to je robot Little Tikes Tobi. Tento roztomilý interaktivní robůtek disponuje světelnými i zvukovými efekty, a umí také reagovat na zvuk. Pokud robotů Little Tikes Tobi zakoupíte víc, dokáží se dokonce „kamarádit“ a zábavným způsobem mezi sebou komunikovat. Povídat si může ale také se svým majitelem.

Robota Little Tikes Tobi zakoupíte zde.

Robot Viktor

Robot Viktor umožní i těm nejmenším osvojit si snadno a hravě základy programování. Disponuje světelnými a zvukovými efekty a je vybaven 21 zábavnými funkcemi. Děti mohou snadno programovat jeho pohyby a další chování, ovládání probíhá prostřednictvím dálkového ovladače, ale díky pohybovému senzoru jej děti mohou ovládat i za pomoci pohybů ruky.

Robota Viktora zakoupíte zde.

Dětský dron Gyro glow

Láká vaše dítko možnost ovládání dronu? Pořiďte mu jednoduchý svítící Gyro glow, který je ideální pro děti a začátečníky. Dron se ovládá ovladačem, který je součástí balení, doba jeho provozu činí 5 minut. Nabízí lákavé světelné efekty, je vybaven čtveřicí rotorů. Pro provoz dálkového ovladače jsou zapotřebí dvě tužkové baterie.

Dron Gyro glow zakoupíte zde.

Sphero Mini Blue

Roztomilý kulatý robot Sphero Mini Blue si v průběhu let získal velkou oblibu, a není se čemu divit. Spharo Mini Blue mohou děti ovládat z iPhonu či iPadu, robůtek je vybaven světelnými efekty, gyroskopem a akcelerometrem. Dosah signálu činí až 10 metrů, maximální rychlost je 1m/s, a na robotovi si může jeho majitel vyzkoušet základní i pokročilejší programování.

Sphero Mini Blue zakoupíte zde.

Mazzy – nauč se kódovat

Mazzy je šikovná didaktická hračka pro všechny malé i větší zájemce o programování a robotiku. Robota si mohou děti složit úplně samy, a to hned ve dvou verzích. Robot Mazzy nabízí až 240 programovatelných akcí, umí se pohybovat, vydávat zvuky, a ovládá dokonce základní „mimiku“. Programovatelného robota pohání čtveřice AA baterií, které nejsou součástí balení.

Hračku Mazzy zakoupíte zde.

Herní konzole Lexibook TV

Pokud si vaše dítko přeje herní konzoli, ale vy do ní prozatím nechcete nebo třeba nemůžete investovat větší částky, můžete sáhnout po Lexibook TV. Jedná se o dobře vypadající konzoli s dvojicí ovladačů, na které si po jejím připojení k televizoru můžete zahrát až dvě stovky her. Na své si přijdou jak příznivci retro klasiky, tak i nejrůznějších plošinovek, sportovních her nebo třeba hlavolamů. O přísun energie se stará 6 AAA baterií, které nejsou součástí balení. Konzole je vhodná pro děti od 6 let a díky plug&play zvládne její připojení k televizi každý.

Herní konzoli Lexibook můžete zakoupit zde.

Tvořivý set LEGO Boost

V případě, že vaše ratolest miluje jak legendární Lego, tak i moderní technologie, určitě můžete vybrat třeba kreativní set LEGO Boost. Tato programovatelná stavebnice je vhodná pro děti od 7 let a díky téměř 850 dílkům skýtá obrovský prostor pro kreativitu. Děti mohou ze setu postavit hned několik různých modelů, které mohou programovat a libovolně ovládat na dálku za pomoci iPhonu nebo iPadu.

Tvořivý set LEGO Boost zakoupíte zde.

Interaktivní AR globus

Zábavný a edukativní – takový je AR globus pro děti Shifu Orboot. Jedná se o interaktivní globus, který po propojení s tabletem seznámí svého malého majitele s řadou zajímavých informací z oblasti přírody, kultury a techniky z celého světa, a to prostřednictvím rozšířené reality (AR). Globus je vhodný pro děti od 5 do 9 let, nevyžaduje Bluetooth, kabely ani baterie – stačí jen spárovat s příslušnou aplikací v iPadu.

Interaktivní AR globus zakoupíte zde.

Chytré hodinky Niceboy Watch Kids

Skvělým chytrým dárkem pro vaši ratolest mohou být i tyto chytré dětské hodinky Niceboy Watch Kids Patrol. Jsou opatřené dotykovým IPS displejem, nabízí odolnost třídy IP67 a na jedno nabití vydrží až po dobu 72 hodin. Díky slotu na SIM kartu umožní telefonování, nabízí SOS tlačítko a spoustu dalších skvělých funkcí.

Chytré hodinky Niceboy Watch Kids zakoupíte zde.

Osmo Genius Starter Kit

Osmo Genius Starter Kit je báječná vzdělávací hračka pro děti všeho věku. V balení najdete hned několik druhů stavebnic a her, které po propojení s iPadem naučí vaši ratolest prostřednictvím her a aplikací základům programování, ale umožní jim také procvičit si matematiku nebo základy cizích jazyků. Součástí balení je také speciální stojánek, do kterého umístite tablet.

Osmo Genius Starter Kit zakoupíte zde.

.