Zavřít reklamu

Vánoce už pomalu klepou na dveře. Od Štědrého dne nás navíc dělí jen necelé tři týdny, během kterých je poslední šance na pořízení vánočních dárků. Jestliže je ještě všechny nemáte, případně tápete s výběrem, máme pro vás hned několik parádních tipů. V tomto článku si totiž posvítíme na nejlepší vánoční dárky pro řidiče jablíčkáře, kteří uvítají nejrůznější doplňky pro zpříjemnění jejich cest. A je rozhodně z čeho vybírat.

Do 1 000 Kč

Univerzální nabíječka AlzaPower

Důležitost nabíječky v autě byste rozhodně neměli podceňovat. Jedná se totiž o skvělý doplněk, který doslova vyjde na pár korun a nabídne řadu možností. Konkrétně máme na mysli univerzální nabíječku AlzaPower Car Charger S310, kterou pouze stačí zastrčit do zapalovače a následně připojit telefon či tablet. Díky tomu si tak můžete rovnou dobíjet zařízení při cestě, což přijde více než vhod například při využití navigace. Tento model je konkrétně k dostání ve dvou barevných provedeních – černé a bílé – čemuž lze uzpůsobit výběr například dle interiéru daného vozidla.

Nabíječku AlzaPower Car Charger S310 zakoupíte za 129 Kč zde

AlzaPower Car Charger S310

Lightning kabel

Ne nadarmo se říká, že napájecích Lightning kabelů není nikdy dost. To platí navíc dvakrát tolik v případě kabelů do auta, kde se snáze setkáte s případným poškozením, kdy je bohužel nutná výměna. Přesně proto prakticky každého jablíčkáře potěšíte pořízením kvalitního nabíjecího kabelu. Z tohoto důvodu jsme pro náš seznam vybrali AlzaPower AluCore Lightning MFi, který nejen že disponuje certifikací MFi (Made for iPhone) a je tedy plně bezpečný, ale zároveň je vybaven odolným kovovým tělem s nylonovým opletem. Tím si ostatně zajišťuje podstatně delší životnost.

AlzaPower AluCore Lightning MFi zakoupíte za 207 Kč zde

Rychlonabíječka AlzaPower s Power Delivery

Co když je ale standardní nabíječka málo? V takovém případě je byste neměli přehlédnout ani segment rychlonabíječek do auta, ze kterých se jako jedna z nejzajímavějších variant jeví AlzaPower Car Charger P520. Tento kousek totiž nabízí jeden klasický USB-A port spolu s jedním USB-C konektorem s Power Delivery a výstupem až 18 W. Nabíječku tedy lze využít pro rychlé nabití vašeho iPhonu, kdy během 30 minut zvládne nabít takzvaně z 0 na 50 %. Samozřejmě ji nechybí ani ochrana proti zkratu, přehřátí, přepětí či přetížení, přičemž zároveň potěší i LED indikace nabíjení. K tomuto produktu je ale zároveň nutné pořídit i USB-C/Lightning kabel, který zakoupíte zde.

Nabíječku AlzaPower Car Charger P520 zakoupíte za 219 Kč zde

Magnetický držák Swissten

Ve výbavě žádného řidiče by rozhodně neměl chybět praktický držák telefonu. Poměrně elegantním a nesmírně jednoduchým řešením se může stát právě magnetický držák Swissten do mřížky ventilace, u kterého se jeho uživatel nemusí obtěžovat s uchycením telefonu. Vše jednoduše probíhá prostřednictvím magnetů. Ten stačí přilepit na kryt iPhonu a o zbytek se postará už v kombinaci s držákem sám. Telefon v takové podobě drží dostatečně silně a bezpečně, přičemž k dostání je za pár korun.

Magnetický držák Swissten zakoupíte za 249 Kč zde

Swissten

Termohrnek Tescoma

Obzvláště v současném počasí, kdy už nás sužují nižší teploty a začíná se objevovat sníh, přijde více než vhod pořádný termohrnek. Jedná se o parádní dárek, který doslova nabízí za málo peněz, spoustu muziky. Řidič si tak přímo do auta může připravit například čaj či kávu, přičemž termohrnek se postará o udržení teploty a značně tak řidiči dokáže zpříjemnit danou cestu, aniž by případně musel zastavovat na čerpacích stanicích.

Termohrnek Tescoma Constant zakoupíte za 439 Kč zde

tescoma termohrnek

Držák iOttie do mřížky ventilace

O něco lepším držákem je pak iOttie Easy One Touch 5 Air Vent Mount, který se opět upevňuje do mřížky ventilace, avšak nabízí o něco odlišnější systém pro uchycení mobilního telefonu. V tomto případě se totiž iPhone zacvakne ke konstrukci samotného držáku. Zároveň tento kousek nabízí podstatně komfortnější ovládání, kdy jeho polohu lze uzpůsobit dle potřeb řidiče, případně díky praktickému kloubu si polohu okamžitě měnit. Dokonce je možné jej připevnit i do CD mechaniky a nechybí mu ani magnetický držák pro napájecí kabel.

Držák iOttie Easy One Touch 5 Air Vent Mount zakoupíte za 710 Kč zde

Držák Swissten s bezdrátovou nabíječkou

Co ale rovnou zkombinovat klasický držák s bezdrátovou nabíječkou? V takovém případě můžeme doporučit pořízení držáku Swissten W2-AV5, který je opět určen do mřížky ventilace, avšak zároveň funguje i jako bezdrátová nabíječka a při jízdě tedy telefon nejen že drží, ale rovnou také dobíjí. Samozřejmě ani v tomto případě nechybí možnost pro úpravu polohy a obecně jednoduchá manipulace. Nabíječka v tomto případě využívá standard Qi a je tedy plně kompatibilní s většinou moderních telefonů.

Držák Swissten W2-AV5 zakoupíte za 999 Kč zde

Do 2 500 Kč

MagSafe držák do mřížky ventilace

S příchodem řady iPhone 12 Apple vsadil na zajímavou novinku v podobě MagSafe. Konkrétně se jedná o sérii magnetů v zádech telefonu, které slouží pro jednodušší „přicvaknutí“ příslušenství a rychlejší bezdrátové nabíjení. Toho využil i jeden z nejpopulárnějších výrobců příslušenství Belkin, který dnes nabízí MagSafe Car Vent Mount PRO. Jedná se o držák iPhonu do mřížky ventilace, jenž dokáže potěšit minimalistickým designem, precizním zpracováním a obecně celkovou jednoduchostí. Telefon totiž na držáku drží dostatečně silně a bezpečně. Nutno však podotknout, že se jedná jen o držák, který telefon nenabíjí. Na druhou stranu je ale vybaven i praktickým držákem pro kabel, tudíž jej lze kdykoliv připojit přímo k iPhonu.

Belkin MagSafe Car Vent Mount PRO zakoupíte za 1 090 Kč zde

Autokamera LAMAX

Na cestách se může stát prakticky cokoliv, kvůli čemuž je více než vhodné mít kvalitní kameru, která dokáže nahrávat záznamy z cest. Ty následně mohou posloužit nejen jako důkaz, ale zároveň z nich lze sestříhat například i parádní video z dovolené či jiného road tripu. Do našeho výběru jsme jednoznačně vybrali autokameru LAMAX T10 4K GPS, která dokáže zaujmout svými skvělými možnostmi a ještě lepší cenou. Aktuálně je totiž k dostání s téměř 50% slevou. Co se ale jinak týče schopností, dokáže nahrávat v rozlišení 4K při 30 snímcích za vteřinu, kdy navíc díky širokoúhlé čočce a 170° záběru dokáže natáčet celou vozovku. Skvěle dokáže potěšit i přítomnost GPS s pravidelně aktualizovanou databází, díky čemuž autokamera řidiče automaticky upozorňuje na úsekové i statické měření rychlosti.

LAMAX T10 4K GPS zakoupíte za 5 990 Kč 3 190 Kč zde

AirPods 3. generace

Čím jiným uzavřít tento seznam než nejnovějšími sluchátky AirPods 3. generace, které Apple představil teprve letos v říjnu. Tato sluchátka lze totiž využít při řízení jakožto hands-free pro telefonní hovory. Zároveň je ale všem samozřejmě jasné, že k tomu AirPody primárně neslouží. Obdarovaný si tak ve volném čase může vychutnat ničím nerušený poslech hudby a užít si například podporu prostorového zvuku. Určitě také nesmíme zapomenout zmínit adaptivní ekvalizaci, která se přizpůsobuje tvaru ucha uživatele, podle kterého co možná nejlépe dotváří zvuk. Samozřejmě ani nechybí mikrofon s redukcí šumu, podpora bezdrátováho (i MagSafe) nabíjení, voděodolnost IPX4 a skvělou provázanost s jablečným ekosystémem.

Sluchátka AirPods 3 zakoupíte za 4 990 Kč zde

.