Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple spustil prodej kožených krytů pro iPhone 12

V minulém měsíci jsme se při příležitosti říjnové Keynote dočkali nejočekávanějšího představení letošního jablečného roku. Kalifornský gigant se nám totiž pochlubil s novou generací svých iPhonů. iPhone 12 a 12 Pro přichází s řadou skvělých novinek, mezi kterými se také nachází technologie MagSafe. Prakticky můžeme říct, že se jedná o magnet na zádech telefonu, díky kterému je možné rychlejší nabíjení či „přicvaknutí“ různých krytů a podobně. Při samotné události se nám Apple zároveň vytáhl s koženými MagSafe kryty, které se s iPhonem díky magnetu okamžitě spojí.

Jak jistě všichni víte, jablečná společnost dnes spustila předobjednávky na iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max. Spolu s těmito telefony jsme se zároveň dočkali spuštění prodeje i zmiňovaných kožených krytů, u kterých je na stránkách Applu uvedeno, že vám dorazí do jednoho pracovního dne. Prozatím však není jasné, jak kalifornský gigant bude odesílání stíhat. Co se týče ceny těchto krytů, tak Apple letos podražil. Zatímco v předešlých letech kryt vyšel na 1490 korun, letos si pro něj budeme muset připravit o tři stovky navíc, tedy 1790 korun. Za nárůstem ceny bude pravděpodobně stát příchod technologie MagSafe.

Do Apple Arcade dorazily dva nové tituly

Minulý rok jsme se mohli radovat z příchodu zcela nové jablečné služby. Konkrétně se jednalo o příchod Apple Arcade, tedy herní platformy, která vám za měsíční poplatek zpřístupní řadu exkluzivních titulů, které si můžete užít na všech jablečných produktech. Dnešním dnes se tato služba opět rozrostla o dva nové tituly. První z nich je Reigns: Beyond od vývojářského studia Nerial and Devolver Digital. V této hře závisí na vašich různých rozhodnutích. Jedná se již o čtvrtý díl z této herní série, ve kterém se tentokrát podíváte do vesmíru. Konkrétně na vás čeká více než 60 postav a 1400 rozhodnutí.

Další hrou je poté All of You od Alike Studio. Jedná se o vcelku zábavnou a logickou adventuru, jenž se pyšní označením family-friendly. To znamená, že je titul vhodný i pro menší děti, které dokáže na první pohled zaujmout svou báječnou grafikou. V této hře budete objevovat životní cestu výjimečné slepice. Čeká na vás řada skvělých míst a zábavy. Rozhodně vám doporučujeme si prohlédnout přiložené trailery.

Apple začal prodávat magnetický MagSafe držák do auta od Belkinu

U novinek ohledně MagSafe ještě chvíli zůstaneme. Po boku zmiňovaných kožených krytů se dnes také spustil prodej magnetického držáku do auta, který pochází od renomované společnosti Belkin. Tento držák lze jednoduše zacvaknout do otvoru na větrání a díky přítomnosti zmiňované novinky MagSafe už jen následně stačí, abyste svůj nový iPhone 12 či 12 Pro na držák „položili.“ Integrovaný kloub navíc umožňuje otočení samotného držáku, díky čemuž můžete mít v okamžiku jablečný telefon na šířku.

Belkin MagSafe držák
Zdroj: Apple

Držák Belkin Magnetic Car Ven Mount PRO ale trpí jedním nedostatkem. Neslouží totiž jako nabíječka, ale pouze jako držák. Produkt si každopádně již nyní můžete objednat na Apple Online Store, kde vás vyjde na 1049 korun. Na dodání si ale budete muset 3-4 týdny počkat. Kalifornský gigant sám sdělil, že by první objednané kusy měly dorazit začátkem prosince.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více