Zavřít reklamu

Vytříbit své vědomosti se hodí jak v útlém věku, tak i v dospělosti. Hledání motivace k procvičování však vůbec není snadné, navíc neustále koukat do knížek či učebnic omrzí asi každého. V aplikačním obchodě App Store si ale můžete nainstalovat mnoho zajímavých titulů, které vás jednak budou bavit, a jednak s nimi zjistíte, jak na tom jste se znalostmi. V těchto odstavcích dáme prostor několika z nich vyniknout.

Duolingo

Asi každý z nás někdy komunikuje s osobami z jiných států, a potřebuje se s nimi domluvit, ne všichni však měli tu možnost se vzdělávat natolik, aby byli schopní komunikace. Duolingo vás však dokáže velmi dobře procvičit. Učit se můžete více než 30 jazyků, a to pomocí mnoho různých druhů cvičení. Nechybí procvičení poslechu, gramatiky, mluvení či slovní zásoby, dokonce si můžete přehrávat audio hodiny, pokud zrovna nemáte čas či chuť psát. Jedinou nevýhodou pak je, že vždy jeden z nastavených jazyků musí být angličtina, pokud se tedy chcete učit například francouzsky, musíte si jako váš primární jazyk nastavit právě anglický. Prémiová verze vám odemkne stahování všeho obsahu do offline podoby a některé další benefity.

Aplikaci Duolingo nainstalujete zde

Všeobecné znalosti

Hra Všeobecné znalosti je prakticky stejná jako televizní soutěž Kdo chce být milionářem. Abyste byli úspěšní, musíte si vydělat co nejvíce peněz. Před vámi je však 15 otázek seřazených podle obtížnosti. Okruhy můžete čekat různé – od znalosti dětských písniček přes města až třeba k filmům a hudebníkům. Nechybí možnost zvolit si nápovědu, upozorňuji však, že na zodpovězení otázky máte jak s nápovědou, tak bez ní pouze 60 sekund. Abyste odstranili reklamy, stačí zaplatit jednorázově 49 Kč.

Aplikaci Všeobecné znalosti nainstalujete zde

Chess – Play & Learn

Ruku na srdce, vědomostní kvízy a procvičování jazyků je fajn spíše pro ty humanitně zaměřené, v opačném případě hledáte asi trochu něco jiného. Hra Chess – Play & Learn učiní z vašeho smartphonu zábavu na několik dlouhých hodin denně. Jedná se o mobilní verzi oblíbené hry Šachy, možné je bojovat jednak s virtuálními soupeři, a jednak s ostatními uživateli mobilního šachu. Program vám také dokáže utvořit školení, najdete zde mnoho propracovaných taktik. Právě za neomezené množství turnajů i taktik si však musíte zaplatit, a to formou předplatného.

Aplikaci Chess – Play & Learn nainstalujete z tohoto odkazu

Words of Wonders

Words of Wonders vypadá nesmírně jednoduše, skutečnost je však výrazně odlišná. Cílem hry je najít skrytá slova, která jsou ale schovaná opravdu pečlivě. Pokud chcete hrát s přáteli, jednoduše zvládnete uspořádat klání proti sobě anebo sestavit tým, který se utká s dalšími družstvy. Předplacením titulu zakážete všechny reklamy a dostanete určité bonusy, které vám, ve hře nepatrně pomohou.

Aplikaci Words of Wonders nainstalujete zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více