Zavřít reklamu

Přestože se schyluje k postupnému návratu dětí a studentů do škol, tak situace zatím stále nevypadá úplně růžově – tempo návratu nejspíše nebude tak úplně rychlé. Online výuka je už každopádně opravdu dlouhá a osobně si myslím, že namísto sezení za počítačem, tabletem či mobilním telefonem většině prospěje zdravotní procházka. Tu ale samozřejmě vykonáváte jen po omezenou dobu, a pokud se i poté vaše děti nudí, není na škodu jim dopřát trochu odreagování u počítačů. Nástroje zmíněné ve článku dokáží zabavit, ale i něco naučit.

Alik.cz

Web Alík.cz funguje v České republice již pěknou řádku let, stále se však jedná o osvědčený a hlavně kvalitní způsob zábavy. Součástí stránek jsou dětské vtipy, hry nebo vědomostní kvízy. Pokud dětem chybí sociální kontakt, mohou se připojit do klubovny a seznámit se s novými kamarády, samozřejmě pod dohledem tvůrců stránky. Součástí webu jsou také soutěže o hodnotné ceny. Pro plnohodnotné využívání je nutná registrace, občasným návštěvníkům však pravděpodobně bude stačit používání bez vytváření účtu.

Na stránky Alik.cz se přesunete za pomoci tohoto odkazu

Skolasnadhledem.cz

Co se týče tohoto webového nástroje, jedná se o všestranného pomocníka se studiem, a to jak českého jazyka, tak třeba matematiky, fyziky, chemie či dějepisu. Jestliže jste ambiciózní rodina a chtěli byste zjistit, jak je na tom dítě v porovnání s ostatními žáky, programátoři zde mají připravené srovnávací testy. Registrace není nutná, po založení účtu však uživatel získá přehled navštívených cvičení, historii i statistiku aktivit nebo možnost vytvoření avatara.

Na stránky Skolasnadhledem.cz přejdete pomocí tohoto odkazu

Vedomostni-kvizy.cz

Jak je podle názvu již zřejmé, objevíte zde otázky všeho druhu, a to jak pro nejmenší děti, tak i pro starší či dokonce dospělé. Okruhy jsou různorodé, od zvířata přes technologie až třeba k filmům a zahraniční hudbě. Ať už se potřebujete po náročném dni trochu odreagovat, či chcete vaše dítě něčemu novému přiučit, vedomostni-kvizy.cz je jedna ze stránek, na které byste měli alespoň nahlédnout.

Na stránky Vedomostni-kvizy.cz přejdete pomocí tohoto odkazu

Detsky-web.cz

Internet je plný všemožných nástrah a je nutné, abyste se vyvarovali toho, že jim vaše děti podlehnou. Tomu se pokouší zabránit právě detsky-web.cz, který sdružuje všemožné audio i video pohádky od různých poskytovatelů na jedno místo. Kromě audiovizuálního obsahu si přímo na webu můžete zahrát hry, či vytisknout omalovánky, a na nich se umělecky vyřádit.

Na stránky Detsky-web.cz přejdete pomocí tohoto odkazu

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více