Zavřít reklamu

I ten největší extrovert se asi někdy dostal do situace, kdy by si nejraději nalil skleničku něčeho dobrého k pití, zavřel se do svého pokoje a se sluchátky na uších tak napůl vnímal hudbu, mluvené slovo nebo cokoliv jiného. Někomu k navození pocitu pohody postačí úplné ticho, jiní si přehrají své oblíbené skladby, nemalá skupina lidí však preferuje mluvené slovo. To samé by se dalo říci i o čtení – někdy jsou vaše oči již unavené a u své oblíbené knihy byste během několika minut usnuli. Přesně pro vás je připravený tento článek. Najdete v něm totiž aplikace pro poslech uklidňujících audioknih, napínavých rozhlasových her či specializovaných podcastů.

Audioteka

Program Audioteka dle mého názoru nesmí chybět v telefonu žádného milovníka knih v mluvené podobě. K zakoupení jich zde je obrovské množství, od pohádek pro děti přes beletrie až k napínavým románům, při kterých vám bude běhat mráz po zádech. Po vytvoření účtu budete moci k Audiotece přistupovat jak z aplikace pro iPhone, iPad a Apple Watch, tak prostřednictvím webového rozhraní. Osobně doporučuji knihy kupovat právě na stránkách Audioteky, jelikož při nákupu v aplikaci si Apple účtuje provize, tituly tedy budou o něco dražší než při zakoupení na webu. Při samotném přehrávání v aplikaci nechybí funkce jako automatické záložky, časovač vypnutí nebo integrace s Apple CarPlay.

Aplikaci Audioteka nainstalujete zde

Audiolibrix

Nabídka více než 4500 titulů, exkluzivní podcasty a rozhovory i aplikace pro iPhone i iPad s možností časovače vypnutí – to jsou funkce, které sice potěší, najdete je ale i u konkurence. Audiolibrix naštěstí přišel s revoluční novinkou – předplatné za tituly v audio podobě, kdy za 199 Kč měsíčně získáte jednu knihu, po zaplacení 360 Kč měsíčně dostanete dvě libovolná díla. Vzhledem k tomu, že je výroba těchto děl poměrně finančně náročná a narozdíl od hudebního či filmového průmyslu méně sponzorovaná, tak se pro pravidelné posluchače jedná o velice zajímavě investovanou částku.

Aplikaci Audiolibrix stáhnete z tohoto odkazu

můjRozhlas

Po stažení této aplikace získáte přístup ke všem stanicím Českého rozhlasu, kromě toho je však možné přehrávat vaše oblíbené pořady nebo nahlédnout do obsáhlého archivu. Skvělé je, že si tituly můžete stahovat do offline podoby a nemusíte tedy čerpat datový balíček. Všechna nastavení, která provedete v aplikaci, se synchronizují s vaším účtem na webu, k oblíbeným rozhlasovým hrám, pořadům i podcastům se dostanete i na počítači.

Aplikaci můjRozhlas stáhnete bezplatně zde

Důkaz 111

Jste spíše akční, audio svět vás zajímá, ale jednotlivé příběhy nedokážete tolik prožívat? Audiohra Důkaz 111 vás přenese do 80. let minulého století a promění vás v americkou policistku. Ta se dostane do hotelu Harber Watch In, kde je těžké komukoliv věřit. Více si o této skvělé hře můžete přečíst v recenzi. Pro dohrání příběhu je nutné zaplatit vývojářům 99 Kč, z mé zkušenosti ale finanční obnos za zážitek stojí. Abyste si hru vychutnali plnými doušky, před hraním zhasněte světla, zavřete oči, a nasaďte si sluchátka.

Aplikaci Důkaz 111 stáhnete zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více