Zavřít reklamu

JustWatch nabízí všechny streamovací služby v jedné aplikaci. Zároveň ale také dělá detailní statistiky napříč jejich sledováním. Z těch vztažených k České republice a provedených za první čtvrtletí letošního roku jasně vyplývá, že tři největší služby zabírají 85 % tuzemského trhu. Jedná se o Netflix, HBO GO a Prime Video.

justwatch

Konkrétně jen Netflixu náleží celých 50 % trhu a je tak jednoznačným lídrem, protože HBO GO za ním má o závratných 28 % méně. Třetí Prime Video sleduje 13 % uživatelů. Jistě zajímavá situace je ale na čtvrtém a pátém místě, o které bojuje O2 TV a Apple TV+. 6% podíl nemusí být pro Apple vůbec špatný výsledek, a to i proto, že se zde poměřuje s poměrně velkým hráčem.

Q1 Streaming services marketshare infographic 2021 (92)

Horší je to ale ve vývoji sledovanosti. Od ledna 2021 totiž Apple TV+ ztratilo dvě procenta podílu, a protože právě O2 TV jedno získala, tak statistiku vyrovnalo. Je vidět, že povánoční sezóna Applu příliš nevyšla. Je ale fakt, že své hlavní novinky teprve chystá, a to především v podobě druhé řady oceňovaného seriálu Ted Lasso.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.