Zavřít reklamu

Letos na podzim dojde ke spuštění dvou dlouho očekávaných streamovacích služeb, které mají potenciál vlítnout na trh s digitálním obsahem a pořádně jím zatřepat. V jednom případě půjde o Apple TV+, tedy o službu, o které toho zatím víme relativně málo (viz březnová keynote). V případě druhém půjde o službu Disney+, o které toho nyní víme podstatně více a jak se zdá, společnost Disney má velmi dobře našlápnuto.

Během uplynulého víkendu se na webu objevilo poměrně dost nových informací o tom, jak bude nová služba Disney+ vypadat a především fungovat. Veškerý obsah bude dostupný skrze dedikovanou aplikaci, která vypadá velice podobně jako ta od Netflixu či Applu. V tomto ohledu se toho už moc vymyslet nedá. Aplikace bude dostupná na většině platforem počínaje klasickým webovým rozhraním, přes mobily, tablety, konzole až po televize. Důležitější než forma je ale obsah a v tomto ohledu má Disney opravdu co nabídnout.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Na zveřejněném screenshotu z aplikace můžeme vidět, co se zhruba dá od knihovny Disney+ očekávat. Logicky se v ní objeví všechny Disney animáky, na kterých společnost v posledních desetiletích dělala. Kromě nich (a že jich je opravdu hodně), zde budou dostupné i všechny další světoznámé filmy a série, které pod Disney patří. Můžeme se tak těšit na veškerou produkci Marvelu, vše od Lucasfilms, Pixaru či 20th Century Fox. Na své si tak přijdou jak fanoušci Mickeyho Mouse, tak obdivovatelé Impéria nebo přírodopisných děl od National Geographic. To je vskutku impozantní rozsah děl.

Kromě výše uvedeného obsahu Disney plánuje výrobu zcela nových filmů a sérií, které budou exkluzivní právě pro tuto platformu. Bude se jednat o projekty spadající do současné nabídky atraktivních sérií či filmových ság. Předplatitelé Disney+ by se tak měli dočkat nové série ze světa Avengerů, i nějaké filmy doplňující svět Hvězdných válek a mnoho dalšího. Pole působnosti má v tomto případě Disney velmi široké.

Aplikace bude podporovat všechny moderní vymoženosti, na které jsme zvyklí ze současných platforem, tedy možnost navázání přehrávání, doporučení, možnost stahovat snímky do offlinu, podporu pro 4K HDR snímky, uživatelské profily a preference a mnoho dalšího, včetně „dark mode“ režimu uživatelského rozhraní. Pro českého zákazníka bude ve finále největší neznámou to, jak bude vypadat lokální verze knihovny. To v největší míře ovlivní úspěch či neúspěch služby v ČR.

disney+
Zdroj: Disney

Disney plánuje svou streamovací službu spustit 12. listopadu. Cena měsíčního předplatného by měla být 7 dolarů, tedy zhruba 160 korun. To je oproti konkurenčním platformám o poznání nižší částka, roční předplatné za 70 dolarů (1 600,-) je pak ještě výhodnější – vzhledem k množství obsahu, který má Disney k dispozici. Platforma Disney+ se logicky objeví i na zařízeních od Applu, ať už jde o systémy iOS, macOS či tvOS. Poněkud pikantní na tom je to, že v čele Disney sedí člověk, který je zároveň členem správní rady Applu. Dle jeho slov si však společnosti (zatím) výrazně nekonkurují. Dle zahraničních reakcí to však zatím vypadá, že nabídka Disney je pro mnoho potenciálních zákazníků daleko přívětivější, než to, s čím bude schopný Apple. Jak se na rozrůstající množství streamovacích služeb díváte vy? Láká vás více Disney+ nebo Apple TV+? Nebo máte už po krk čím dál většího množství různých distribučních kanálů s exkluzivními snímky a filmy/seriály získáváte jinou cestou?

Zdroj: Macrumors [1], [2]

Diskuze k článku

    Děkuju nechci! Přeci nebudu mít 10 různých předplatných na streamovací služby.. pak se divte že to lidi stahujou zadarmo když se nejste schopní dohodnout na jedné kde bude všechno.

celý text

Čtěte více