Zavřít reklamu

Hlavní téma veletrhu CES 2022 byla interoperabilita. Ano, rok 2022 by konečně mohl být tím rokem, kdy chytrá domácnost konečně vyroste a přesune se od kolekce nablýskaných gadgetů, které poskytují většinou jednoúčelové řešení k interoperabilitě celé domácnosti, která byla dlouho jejím příslibem. 

Všechno zlé je pro něco dobré. Je to klišé, ale je to tak. A pandemie koronaviru pořád uzavírá mnohé obyvatele planety do jejich domovů. Ví to i výrobci příslušenství a ti jim chtějí poskytnou pohodlnější soužití s jejich domácností. A protože technologie neustále postupují, na lepší časy se blízká i v chytré domácnosti. Za chvíli tak budeme všichni skloňovat dvě slova. Pro majitele Apple zařízení to bude samozřejmě HomeKit, pro ty ostatní Matter. Zde se však podíváme na zařízení spadající do té první kategorie.

Světla ale i kamery 

Nejnovější bezpečnostní kamera Eve Outdoor Cam za 250 dolarů bude uvedena na trh 5. dubna 2022. Kamera s reflektory určená pro Apple HomeKit Secure Video je vybavena videem v rozlišení 1080p, 157stupňovým zorným polem, infračerveným nočním viděním a infračervenou detekcí pohybu pokrývající 100 stupňů na vzdálenost až 9 metrů.

CES 2022

Společnost Cync by Savant uvedla na trh množství nových chytrých žárovek, dále nový termostat s pokojovými senzory a novou venkovní kameru. Řada osvětlení začíná na pouhých 12 dolarech a přijde na trh v březnu. Venkovní kamera Cync přijde na trh v únoru za cenu začínající na 100 dolarech a termostat bude stát 120 dolarů, přičemž pokojové senzory vyjdou na 30 dolarů za kus. Zdá se, že společnost Cync zabývající se osvětlením, a která je nyní vlastněna špičkovou společností Savant zabývající se naopak inteligentními domácnostmi na zakázku, se snaží vydobýt si své místo mezi většími hráči. A je to velice sympatické. 

Společnost TP-Link, která je dobře známá i u nás, nabízí novou řadu produktů pro chytrou domácnost pod značkou Tapo. Patří mezi ně chytrá světla, zásuvky, LED pásy a chytrý vypínač s podporou HomeKitu. Produkty se objeví během roku, počínaje zásuvkou Mini Plug. Společnost také oznámila čtyři nové bezpečnostní kamery Tapo připojené ke cloudu, kdy některé z nich mohou nahrávat obsah i na microSD kartu.

CES 2022

Belkin WeMo pak uvedla na trh svou první kameru a chytrý zvonek. Wemo Smart Video Doorbell za 250 dolarů je zvonek se 178stupňovým vertikálním zorným polem a 4MPx kamerou, který je určen výhradně pro Apple HomeKit a je již k nyní k dispozici. Společnost Sengled pak oznámila řadu nových produktů chytrého osvětlení, včetně zajímavé žárovky Smart Health Monitoring, která dokáže pomocí senzorů sledovat i váš spánek, srdeční tep a poskytne i další měření.

Zabezpečení domácnosti 

Nejnovější produkt Arlo není kamera, i když se převážně právě jimi společnost zabývá. Její bezpečnostní systém Arlo Security Systém je inteligentní domácí bezpečnostní systém pro kutily, který je vybaven multi-senzory typu „vše v jednom“ s osmi různými funkcemi. Společnost Arlo uvádí, že systém bude k dispozici ke koupi v první polovině roku 2022.

Společnost Schlage oznámila první chytrý zámek kompatibilní se systémem Home Key. Schlage Encode Plus Smart WiFi Deadbolt je aktualizovaná verze oblíbeného chytrého zámku Schlage Encode WiFi, která přidává čip NFC pro funkci Home Key, přítomna je ale právě i pro platformu HomeKit. K dispozici bude na jaře 2022 za 300 dolarů, prozatím ale bohužel jen pro Severní Ameriku. 

.