Zavřít reklamu

Jste majiteli iPadu a máte pocit, že jas displeje vašeho tabletu vypadá v hůře osvětleném prostředí nerovnoměrně nebo na displeji vidíte skvrny? Pak máte šanci, že vám Apple zdarma vymění tablet za nový.

Zmíněné potíže jsou totiž poměrně běžnými symptomy jevu zvaného „backlight bleeding“, ke kterému často dochází u zařízení s LCD displejem. Zmíněný jev je obvykle způsoben nedostatečným nebo chybný těsněním okrajů daného zařízení. Nepatrnými skulinami, zaviněnými nedostatečným těsněním, pak světlo z podsvícení displeje „protéká“ do vrstvy pixelů nad ním. Takovéto protékání světla není u LCD displejů ničím neobvyklým a je pro danou technologii poměrně charakteristické. Pokud k němu ale dochází v takové míře, že to majiteli zařízení znesnadňuje nebo znepříjemňuje jeho používání, může to být důvodem k výměně zařízení za nový kus.

Zdroj: Reddit (Typical_Andrew)

Tímto konkrétním problémem mohou být zasaženy specifické modely Apple zařízení – zvýšený počet hlášení tohoto jevu se například objevuje u majitelů 12,9palcového iPadu Pro druhé generace. Nejjednodušším způsobem, jak míru protékání světla ověřit, je rozsvítit tablet v tmavé místnosti, zvýšit jas displeje na maximum a otevřít v režimu plné obrazovky obrázek v tmavě šedé nebo černé barvě. Míru protékání světla si můžete ověřit například na tomto webu.

Pokud je míra protékání světla u vašeho zařízení hodně výrazná, můžete zkusit u Applu zažádat o výměnu za nový kus. Největší úspěch budete mít samozřejmě v případě, že je váš tablet ještě v záruce, objevují se ale také zprávy o bezproblémové pozáruční výměně iPadu. Stoprocentní jistotu vám ale předem nikdo nedá a společnost Apple zatím ještě nespustila žádný oficiální program oprav, zaměřený na tento specifický problém.

Zdroj: iDropNews

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více