Zavřít reklamu

Málokterý uživatel si toho všiml. Chytré hodinky Apple Watch už od své první verze měly k dispozici digitální asistentku Siri, ale oproti verzi na iPhonech a iPadech ji od dokonalosti dělil jeden drobný nedostatek. Ten však dokázali postřehnout jen ti nejbystřejší. Animace vlnovky zobrazující se v dolní části displeje, když uživatel k Siri mluví, se dosud na hodinkách neměnila v závislosti na hlasu. U Series 4 už byl i tento drobný nedostatek eliminován.

Když jste chtěli na Apple Watch použít Siri, možná jste si všimli, že animace ve spodní části obrazovky je o něco hrubší a méně plynulá než na ostatních zařízeních. Když mluvíte k Siri na iPhonu, vlnovka se mění v závislosti na vašem hlasu. Pokud uděláte mezi slovy pauzu, vlnovka se uklidní, a když opět začnete mluvit, dá se znovu do pohybu. Na jablečných hodinkách tomu však dosud bylo jinak. Vlnovka se volně hýbala hned po tom, co jste Siri spustili. Bez ohledu na to, zda už jste začali mluvit, nebo stále přemýšlíte, na co se Siri zeptat. Pokud se ale nyní Siri na Apple Watch Series 4 zeptáte například na uvítací bonus bet365, váš hlas se na displeji graficky vyobrazí dokonale.

Series 4 přinesly nejen mnoho novinek, včetně té nejdiskutovanější, kterou je samozřejmě funkce EKG, ale i doladění nedostatků systému. Doladěna proto byla i animace viditelná při používání Siri na Apple Watch, její tvar se nyní mění podle toho, jak mluvíte. Ačkoliv se může zdát toto vylepšení poměrně nepodstatné, je důkazem toho, že se Apple v poslední době ještě výrazněji soustředí na uživatelskou zkušenost a opravení přetrvávajících nedostatků. iOS 12 se například zaměřilo na zrychlení celého systému a jeho plynulost, což je příkladem téže snahy jako v případě Apple Watch.

Nové Apple Watch Series 4 na fotkách:

Obecně bude velmi zajímavé sledovat, jakým směrem se bude chytrá asistentka Siri v budoucnu ubírat. Mnozí uživatelé jí totiž vyčítají, že je oproti konkurenci značně omezená a Apple by ji měl co nejdříve výrazně vylepšit. Na tom však podle dostupných informací a spoustě patentových přihlášek usilovně pracuje. Dohnání konkurence bude ale mít nesmírně těžké. Například umělá inteligence Googlu je totiž na opravdu skvělé úrovni, která se navíc čím dál více zvyšuje. Ujetí vlaku, které Apple v minulosti u Siri dopustil, ho tak může ve výsledku šeredně mrzet. Siri by totiž již nikdy nemusela svou konkurenci dohnat. Malovat čerta na zeď je ale zatím předčasné. Uvidíme co tedy přinese do budoucna Apple a jak se jeho digitální asistentka Siri vyvine.

.