Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu spekulací, které se objevily v průběhu minulého týdne, bude řeč o dvou produktech od Applu. V souvislosti s Apple Car se zaměříme na zprávy, podle kterých má spolupráce Applu a firmy Kia stále ještě jistou šanci na realizaci. Ve druhé části článku se budeme věnovat Siri – Apple u ní totiž podle dostupných zpráv chystá vylepšení, které usnadní hlasové ovládání uživatelům s vadami řeči.

Kia coby možný partner pro Apple Car

Prakticky od počátku letošního roku se v médiích opakovaně objevují různé zprávy, týkající se autonomního elektrického vozidla od Applu. Zpočátku se téměř jako o jistotě hovořilo o tom, že by v tomto směru měly navázat spolupráci společnosti Apple a Hyundai. Nedlouho poté, co zmíněná automobilka zveřejnila zprávu, ve které naznačovala spolupráci, ale věci nabraly opačný spád. Huyndai později vydal zcela nové prohlášení, ve kterém o Applu již nebylo ani slovo, a začalo se proslýchat, že Apple spolupráci definitivně pohřbil. Tento pátek se ale objevila zpráva, podle které by ještě nemuselo být ještě vše ztraceno. Agentura Reuters informovala o tom, že společnost Apple údajně minulý rok podepsala memorandum o možné kooperaci se značkou Kia. Ta spadá právě pod automobilku Hyundai, a partnerství s Applem by v tomto případě mělo zahrnovat hned osm různých sektorů. Zdroje, na které se Reuters odvolává, uvádějí, že i v případě neuzavření dohody o elektrovoze jsou možnosti partnerství Applu a firmy Kia poměrně velké, a spolupráce se může realizovat v řadě jiných směrů.

Apple a ještě lepší Siri

O možnostech vylepšení Siri se mluví snad od chvíle, kdy byla tato asistentka představena. Podle nejnovějších zpráv společnost Apple v současné chvíli pracuje na tom, aby u své Siri ještě více vylepšila její schopnosti rozpoznání hlasu a řeči. Společnost Apple se opakovaně nechává slyšet, že chce maximálně vycházet vstříc také uživatelům s nejrůznějšími handicapy, a že jim chce pokud možno co nejvíce zjednodušit a zpříjemnit používání svých produktů. Právě v rámci snahy o zpřístupnění chce Apple zajistit, aby Siri byla schopná bez problémů zpracovávat hlasové požadavky uživatelů, kteří mají nějakou vadu řeči. Deník The Wall Street Journal informoval v průběhu minulého týdne o tom, že Apple podle dostupných informací pracuje na vylepšeních, díky kterým by hlasová asistentka Siri zcela bez problémů uměla zpracovávat také požadavky uživatelů, kteří například zadrhávají.

.