Zavřít reklamu

Trh s nositelnostmi je poměrně velký. Všichni známe a používáme chytré hodinky a TWS sluchátka, sílí i produkce mezi chytrými prsteny. To ale není všechno. Friend je totiž originální koncept s integrací AI. 

Friend je tedy Open Source AI nositelné zařízení, které nahrává vaše rozhovory, mýtinky nebo jen hlasové poznámky. Právě díky funkcím umělé inteligence je pak dokáže shrnout tak, abyste měli o konverzacích jasný přehled a nemuseli procházet slovo od slova. Což umí samozřejmě také. Nabídne i klíčová slova nebo myšlenkové mapy, a to skrze aplikaci ve smartphonu. Sumarizace probíhá skrze ChatGPT a dostanete ji za pouhých 5 sekund.

Jedná se o projekt na Kickstarteru, který měl za cíl dosáhnout na metu 5 tisíc dolarů, vybral jich ale více jak 40 a dojde tedy své realizace. Do konce kampaně přitom zbývá ještě více jak týden. Podpořilo jej už více jak 600 zájemců. Nejzajímavější na tom je, že se nejedná o produkt určený běžnému spotřebiteli, ale vývojářům, kteří pro něho najdou další možné uplatnění. Pokud byste tedy o něho měli zájem, koupi dobře zvažte, nebo počkejte na finální produkt. 

250mAh baterie vydrží zařízení pohánět více jak 24 hodin, nabíjí se skrze USB-C. Přítomno je Wi-Fi, Bluetooth, LED a akcelometr. Pouzdro je vytisknuté na 3D tiskárně. Celý koncept ukazuje, že škatulka chytrých nositelností je skutečně otevřená a ten potenciál je zde obrovský. S nástupem možností umělé inteligence je pak otázkou, co všechno dokážou chytré hlavy vymyslet a jak nám zjednoduší život. Rozhodně se máme na co těšit. Mimochodem zahajovací cena Friendu je pouhých 29 dolarů (cca 670 Kč). Musíte si jej ale sestavit sami. Hotové zařízení vyjde na 59 dolarů (cca 1 400 Kč). 

.